Dodatkowa niedziela handlowa zapowiedziana przez rząd! Znamy konkretną datę

Dodatkowa niedziela handlowa w grudniu? Tak! Rząd zapowiedział zmianę ograniczeń w tej kwestii. Ma to m.in. pomóc uniknąć przedświątecznego tłoku w sklepach. Sprawdź, kiedy będzie można zrobić dodatkowe zakupy w grudniu.
Zobacz wideo Jak robić zakupy w czasie pandemii?

W 2018 roku rząd wprowadził ustawę dotyczącą zakazu handlu w niedzielę. Na początku, w każdym miesiącu obowiązywała jedna niedziela handlowa, jednak obecnie zakupy w niedzielę można zrobić tylko kilka razy w roku. Zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje m.in. w sklepach, gdzie klientów obsługiwać będzie sam właściciel, a także w cukierniach, kawiarniach, kwiaciarniach czy na stacjach paliw. Ponadto, handel w niedziele w 2020 roku jest bardzo mocno ograniczony przez pandemię oraz związane z nią zamknięcie galerii handlowych w kwietniu i w listopadzie.

wyprzedaż (zdj. ilustracyjne) Jesienne promocje 2020 - kiedy się zaczynają? Kalendarz wyprzedaży 2020

Otwarcie galerii handlowych

Jakiś czas temu, rząd ponownie zdecydował o zamknięciu sklepów w galeriach handlowych, w których mogły funkcjonować jedynie sklepy spożywcze, apteki drogerie oraz lokale usługowe. Przed świętami nie będzie jednak utrudnień w robieniu stacjonarnych zakupów, gdyż premier Mateusz Morawiecki zapowiedział już kilka dni temu otwarcie galerii handlowych od 28 listopada w ścisłym reżymie sanitarnym. 

To najlepszy środek przeciwzmarszczkowy. Kupisz w każdej drogerii Ten kwas salicylowy kupisz na promocji za 15 zł. Już po kilku dniach daje efekt równomiernej i świeżej cery

Dodatkowa niedziela handlowa 2020. Czy 6 grudnia będzie niedziela handlowa?

Ponadto, rząd postanowił również zwiększyć liczbę niedziel handlowych w grudniu. Pierwotnie zaplanowane przed świętami były dwie niedziele, podczas których można zrobić stacjonarne zakupy w sklepach, 13 grudnia oraz 20 grudnia. Dodatkowa niedziela handlowa została zaplanowana także na 6 grudnia. Taka decyzja - według rządu - pozwoli przedsiębiorcom odrobić część strat spowodowanych listopadowymi restrykcjami, a także pomoże uniknąć przedświątecznego tłoku w sklepach.

Więcej o: