Otwarcie galerii handlowych. Czy galerie będą otwarte od 1 lutego? "Wydaje się dość oczywiste"

Czy galerie będą otwarte od 1 lutego i kiedy kolejna konferencja premiera? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu Polaków. Obecne obostrzenia obowiązują bowiem do końca stycznia. Jakie obostrzenia będą zatem obowiązywać od 1 lutego?
Zobacz wideo Czy w lutym dojdzie do poluzowania obostrzeń?

Tuż przed świętami, rząd podjął decyzję o ponownym zamknięciu galerii handlowych, hoteli czy stoków narciarskich, a także ustanowił jeden termin ferii (4-17 stycznia) dla wszystkich województw. Jednak tuż przed 17 stycznia, rząd postanowił przedłużyć wszystkie obostrzenia do 31 stycznia. Wyjątkiem były jedynie dzieci z klas 1-3, które mogły wrócić do nauki w szkole. Z nieoficjalnych informacji, które podało m.in. RMF FM wynika, że już na najbliższej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki ogłosi pierwsze w tym roku luzowanie obostrzeń.

Obostrzenia po 31 stycznia. Kiedy konferencja premiera?

26 styczna, rzecznik rządu Piotr Müller był gościem w Polsat News, gdzie zapytany został m.in. o to, kiedy ogłoszona zostanie aktualizacja obostrzeń, która obowiązywać będzie od 1 lutego i czy galerie handlowe zostaną otwarte. 

Mogę tylko powiedzieć, że to będą pewnie najbliższe dni, przed weekendem tak, aby był też czas na przygotowanie się 

- powiedział Piotr Müller.

Otwarcie galerii handlowych. Czy galerie będą otwarte od 1 lutego?

Nie da się ukryć, że nie tylko konsumenci, lecz przede wszystkim właściciele sklepów niecierpliwie czekają na otwarcie galerii handlowych. Wszystko wskazuje jednak na to, że istnieje duża szansa na ponowne otwarcie galerii handlowych oraz hoteli.

Otwarcie galerii handlowych czy częściowe działanie hoteli wydaje się dość oczywiste, jeśli miałyby być podejmowane decyzje w sprawie luzowania obostrzeń 

- powiedział Piotr Müller w Polsat News.

Jak podaje RMF FM, od 1 lutego można spodziewać się otwarcia sklepów w galeriach handlowych oraz hoteli, jednak w ścisłym reżimie sanitarnym i tylko dla 25 lub 50 proc. klientów. Póki co, nic nie zapowiada, by ponownie otwarto restauracje czy siłownie. Mimo to, Polska Federacja Fitness ogłosiła, że ponad 2000 siłowni i klubów otworzy się 1 lutego 2021 bez względu na rozporządzenia rządu, gdyż straty finansowe, które ponieśli do tej pory nie pozwalają im na dłuższy lockdown. 

Więcej o: