Kiedy premier ogłosi nowe obostrzenia? Jakich zmian możemy spodziewać się od 1 lutego?

Kiedy premier Mateusz Morawiecki ogłosi nowe obostrzenia? Czy od 1 lutego możemy spodziewać się otwarcia galerii handlowych? Te pytania nurtują obecnie wielu, jednak decyzje co do obostrzeń, które obowiązywać będą od przyszłego tygodnia, nadal są nieznane.
Zobacz wideo Przedsiębiorcy czekają na decyzję ws. obostrzeń

Decyzja o ponownym zamknięciu galerii handlowych, hoteli czy stoków narciarskich została podjęta przez rząd tuż przed Bożym Narodzeniem. Premier Mateusz Morawiecki postanowił również ustanowić jeden termin ferii (4-17 stycznia) dla wszystkich województw, by ograniczyć podróże Polaków. Pierwotnie, zasady obowiązywać miały do 17 stycznia, jednak ze względu na start szczepień, rząd postanowił przedłużyć obostrzenia do 31 stycznia.

Kiedy premier ogłosi nowe obostrzenia?

Początkowo mówiło się, że konferencja premiera Mateusza Morawieckiego dotycząca obostrzeń miała odbyć się we wtorek (26 stycznia). Kiedy jednak konferencja nie odbyła się w tym terminie, podejrzewano, że nowe obostrzenia ogłoszone zostaną w środę (27 stycznia). Ostatecznie, konferencja, na której premier Mateusz Morawiecki powiedzieć ma o obostrzeniach, które obowiązywać będą od 1 lutego, prawdopodobnie odbędzie się w czwartek (28 stycznia). 

Mogę tylko powiedzieć, że to będą pewnie najbliższe dni, przed weekendem tak, aby był też czas na przygotowanie się

- odpowiedział Piotr Müller zapytany w Polsat News o datę konferencji.

Kiedy premier ogłosi nowe obostrzenia? Czy galerie handlowe będą otwarte od 1 lutego?

Wszystko wskazuje na to, że już na najbliższej konferencji prasowej, premier ogłosi pierwsze w tym roku luzowanie obostrzeń. Istnieje duża szansa na ponowne otwarcie galerii handlowych, a także hoteli w ścisłym reżimie sanitarnym. Nie zapowiada się jednak, by wydana została zgoda na otwarcie restauracji czy klubów fitness, jednak Polska Federacja Fitness zapowiada bojkot i ogłosiła, że ponad 2000 siłowni oraz klubów otworzy się 1 lutego 2021 bez względu na rozporządzenia rządu.

Otwarcie galerii handlowych czy częściowe działanie hoteli wydaje się dość oczywiste, jeśli miałyby być podejmowane decyzje w sprawie luzowania obostrzeń 

- powiedział Piotr Müller w rozmowie z Polsat News.

Więcej o: