Obostrzenia w Polsce od 1 lutego. Otwarte galerie handlowe i brak godzin dla seniorów. Reszta bez zmian

Nowe obostrzenia, które obowiązywać będą od 1 lutego 2021, ogłosił podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski. Minister zdrowia poinformował, że rząd zdecydował się przywrócić działanie niektórych branż w tym otwarcie sklepów w galeriach handlowych. Większość obostrzeń zostaje niestety przedłużona do 14 lutego.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o tym, jak wyglądać będą obostrzenia obowiązujące od 1 lutego. Niestety, nie wszystkie branże zostaną odmrożone. Większość panujących dotychczas obostrzeń przedłużono bowiem do 14 lutego. 

Zobacz wideo Przedsiębiorcy czekają na odmrożenie gospodarki. "Plotki przerażają"

Obostrzenia w Polsce od 1 lutego. Czy galerie handlowe zostaną otwarte? 

Rząd podjął decyzję, że od 1 lutego ponownie otwarte zostaną sklepy w galeriach handlowych, które funkcjonować będą w ścisłym reżimie sanitarnym. Czynne będą mogły być również takie instytucje kultury, jak galerie sztuki czy muzea. Podczas konferencji, minister Adam Niedzielski poinformował, że przestaną również obowiązywać godziny dla seniorów.

Przedsiębiorcy zwrócili się do nas z apelem o zniesienie godzin dla seniora - ponieważ otwieramy cały handel w reżimie sanitarnym, to również przychylimy się do tego apelu i od 1 lutego godziny dla seniora zostają zniesione

- czytamy na Twitterze Kancelarii Premiera.

Obostrzenia w Polsce od 1 lutego. Kiedy otworzą restauracje i siłownie?

Niestety reguły dotyczące zgromadzeń, hoteli, stoków, restauracji, klubów fitness pozostają bez zmian. Restaurację mogą prowadzić jedynie działalność na wynos lub z dostawą do klienta. 

Hotele zostają zamknięte. Mamy oczywiście pewne wyjątki związane z infrastrukturą, działaniem państwa. Stoki pozostają zamknięte, infrastruktura sportowa również

- powiedział Adam Niedzielski podczas konferencji.   

Minister Zdrowia Adam Niedzielski wyjaśnił, że rząd, podejmując taką decyzję wziął pod uwagę kilka czynników. Przyznał, że co prawda liczba hospitalizacji spadła do 14 tys., a wskaźnik zakażeń w porównaniu z poprzednim tygodniem jest niższy o 10 proc., jednak sam wskaźnik zachorowań to według rządu za mało i musieli również wziąć pod uwagę sytuację w całej Europie. 

Więcej o: