Nowe obostrzenia w Polsce. Konferencja prasowa ministra zdrowia. "Musimy wykonać mały kroczek wstecz"

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej ogłosił kolejne kroki w walce z epidemią koronawirusa. Liczba zakażeń koronawirusem z dnia na dzień niepokojąco rośnie.

W środę 24 lutego Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 146 nowych zakażeniach koronawirusem, a także kolejnych 342 zgonach. Okazuje się, że siedem dni temu liczba pozytywnych testów była niższa o 3 452 przypadki.

Minister zdrowia: Trzecia fala się rozpędza

W środę 24 lutego odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia, który poinformował, że trzecia fala koronawirusa się rozpędza. Szef resortu poinformował, że z tygodnia na tydzień obserwujemy znaczy wzrost o blisko 1/3 i jest to parametr, który wskazuje na dynamiczny rozwój sytuacji epidemicznej.

Zdecydowaliśmy się, że musimy wykonać mały kroczek wstecz

- mówi Niedzielski.

Nowe obostrzenie w Polsce, ale tylko w jednym województwie

Kolejny dzień z rzędu w województwie warmińsko-mazurskie zanotowało dziś rekordowo wysoką liczbę nowych zakażeń koronawirusem - jest ich 970. Najwięcej zakażeń 227 potwierdzono w Olsztynie.

Chcielibyśmy, aby nowe restrykcje, które będą obowiązywały od soboty, żeby ten poziom regulacji, z którym mamy do czynienia, został utrzymany w całym kraju oprócz woj. warmińsko - mazurskiego

- mówi Niedzielski.

Już od 27 lutego nowe obostrzenia będą obowiązywać w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie zostaje wprowadzone nauczanie zdalne w klasach 1-3, zamknięte zostają hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, galerie, baseny oraz korty tenisowe. Najprawdopodobniej matury próbne zostaną przesunięte na inny termin - w tej sprawie w najbliższych dniach ma wypowiedzieć się minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Więcej o: