Popularna marka kosmetyków ogłosiła, że kończy swoją działalność. To kolejna ofiara pandemii

Becca, czyli jedna z najpopularniejszych marek kosmetycznych na świecie, podjęła decyzję o zakończeniu swojej działalności. To kolejna firma, która przez pandemię została zmuszona podjąć tak radykalne kroki. - Nagromadzenie wyzwań i globalny wpływ pandemii był czymś więcej, niż nasza firma mogła wytrzymać - czytamy w oświadczeniu.
Zobacz wideo Aplikacje, które pomagają oszczędzać na zakupach

Pandemia i związane z nią obostrzenia, które wprowadzane są na całym świecie stały się przyczyną zamknięcia wielu sklepów stacjonarnych i przeniesienia biznesu do sieci. Wiele firm musiało również podjąć bardziej radykalne kroki i całkowicie zakończyć działalność. Wiosną ubiegłego roku zamknięte zostały wszystkie sklepy Camaieu. Jakiś czas temu informowałyśmy również o tym, że z naszego kraju wycofuje się marka Promod i że decyzję o zamknięciu swoich butików podjęło Monnari. Niestety nie jest to koniec takich wiadomości. 

Popularna marka kosmetyków BECCA ogłosiła, że kończy swoją działalność. To kolejna ofiara pandemii

Teraz świat obiegła informacja, że popularna marka kosmetyków Becca zdecydowała się w tym roku zakończyć działalność. Na instagramowym profilu firmy pojawiło się oficjalne oświadczenie, które zaskoczyło i zasmuciło wielu internautów.

- Globalna pandemia wpłynęła na wszystkich, na całym świecie, na wielu poziomach. Miała również ogromny wpływ na wiele biznesów. W BECCA nagromadzenie wyzwań, wraz z globalnym wpływem pandemii COVID-19, niestety było czymś więcej niż nasza firma mogła wytrzymać i musieliśmy podjąć bolesną decyzję o zamknięciu marki BECCA pod koniec września 2021 roku. Wierzymy w Ciebie i wierzymy, że piękno w Twoim wnętrzu jest światłem, którym dzielisz się ze światem. Jesteśmy przekonani, że duch BECCA będzie nadal żył. Proszę, oświetlaj swoje prawdziwe ja. Oświetl swoje własne ścieżki i przekraczaj granice. Dziel się pozytywnym nastawieniem i oświetlaj innym drogę, wywierając wpływ na ten świat. Roztaczaj swoje światło na własnych warunkach - napisała marka Becca na Instagramie.

 
Przykro mi to słyszeć. Tworzycie niesamowite produkty i naprawdę będę tęsknić za tym
To absolutnie łamie mi serce
Nigdy nie zapomni wpływu, jaki BECCA wywarła na naszą makijażową rutynę
To takie przykre
Wasze kultowe dziedzictwo będzie nadal żyło w naszych sercach

- piszą internauci pod opublikowanym oświadczeniem marki.

Więcej o: