Testy na przeciwciała COVID-19 kupicie w drogerii. Teraz są na promocji

Miesiąc temu media obiegła informacja, że sieć sklepów Biedronka wprowadza do sprzedaży testy na obecność przeciwciał Covid-19. Teraz tego typu produkt możemy kupić także w drogeriach Hebe. Ile kosztują i od kiedy będą dostępne?

Sieć drogerii Hebe włączyła do swojej oferty testy na obecność przeciwciał po przebyciu COVID-19. To testy serologiczne, które wykrywają przeciwciała IgG oraz IgM. Szwajcarska firma, PRIMA Lab, jest certyfikowana zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016.

Test na przeciwciała COVID-19 - jak działa?

Jak wykonać taki test w domu? Do badania należy wprowadzić próbkę krwi. Po upływie dziesięciu minut dowiemy się, czy wynik jest pozytywny, czy negatywny. Jak zapewnia producent, dokładność testu wynosi 98,3 procent

Testy serologiczne wykrywają we krwi obecność przeciwciał wytworzonych przez organizm w odpowiedzi na infekcje, w tym SARS-CoV-2. Testy te wykrywają odpowiedź immunologiczną organizmu w odpowiedzi na kontakt z wirusem. Test serologiczny na COVID-19 nie wskazuje na obecność wirusa (ani czy dana osoba zaraża, czy nie jak w przypadku wymazów z nosa, czy gardła), a tylko na istnienie przeciwciał przeciwko niemu

- dowiadujemy się ze strony Hebe. 

Zobacz wideo Czy test na przeciwciała z Biedronki jest wiarygodny?

Test na przeciwciała w Hebe - cena, gdzie kupić

Testy Primacovid są już dostępne w sprzedaży. Możemy je kupić w sklepie internetowym Hebe oraz w drogeriach stacjonarnych. Obecnie cena produktu wynosi 39,99 PLN. Jest to jednak oferta promocyjna. Regularna cena testu to 49,99 PLN. 

Test na przeciwciała CVID-19 - kontrowersje

Wprowadzenie do sprzedaży testów na przeciwciała wzbudziło ogromne zainteresowanie. Eksperci przypominają jednak, że dostępne testy nie służą do wykrywania ostrych infekcji, gdyż człowiek potrzebuje od siedmiu dni do nawet trzech tygodni na wytworzenie przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Do wykrywania ostrych ('świeżych') infekcji służą jedynie testy molekularne RT-PCR i testy antygenowe.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: