Wesela 2021. Adam Niedzielski mówi o możliwym terminie i limicie osób: Będą wracały też tak stopniowo

Wesela 2021 wciąż stoją pod znakiem zapytania. Wiele par zastanawia się, czy przekładać imprezy, które zaplanowane są na maj i czerwiec. Także ci, którzy wynajęli salę na późniejsze terminy, nie mogą być całkowicie spokojni. Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z Radiem Zet zdradził, jakie plany ma rząd ws. obostrzeń na weselach i jaki limit osób może obowiązywać.

Ci, którzy organizują wesela w 2021 roku, nie mają szczęścia. W związku z rozwijającą się sytuacją epidemiczną w kraju i wprowadzaniem przez rząd kolejnych obostrzeń wiele imprez musiało być odwołanych. Ucierpieli na tym nie tylko młodzi, ale także branża ślubna. Wszyscy mają jednak nadzieję, że wraz z nadejściem cieplejszych dni, nadejdzie również koniec trzeciej fali. Minister zdrowia Adam Niedzielski w Radiu Zet opowiedział, jakie są plany rządu odnośnie wesel i kiedy będzie można spodziewać się zniesienia obostrzeń. 

Zobacz wideo Serialowa komedia romantyczna "Cztery wesela i pogrzeb" nawiązująca do hitu filmowego z lat 90. [ZWIASTUN]

Wesela 2021. Obostrzenia

Chociaż w Polsce obowiązuje zakaz spotkań, zebrań, imprez i zgromadzeń publicznych w większej liczbie niż pięć osób, optymistycznie, szef resortu zdrowia zapowiedział, że być może już w maju zostaną zniesione obostrzenia dotyczące wesel - przynajmniej częściowo. 

Być może w maju przywrócona zostanie możliwość organizacji wesel, w ograniczonym zakresie, z limitem na początek w okolicach 25 osób

- mówił Adam Niedzielski. 

Myślę, że wesela będą wracały też tak stopniowo. Bardziej chodzi mi tutaj o kwestię limitu osób, które będą mogły uczestniczyć w takich przyjęciach. Pewnie gdzieś w okolicach 25 osób, od takiego limitu zaczniemy

- zaznaczył Niedzielski. Z kolei rzecznik rządu Piotr Müller, który był gościem TVP1 został zapytany o, to kiedy pary młode mogą spodziewać się decyzji w sprawie wesel. Jak pamiętamy, w zeszłym roku wprowadzone z dnia na dzień limity w liczbie gości sprawiły, że wiele osób musiało ponieść koszty.

Z kilkutygodniowym wyprzedzeniem będziemy chcieli dać sygnał, czy wesela mogą się odbywać i na jakich zasadach

– oznajmił Piotr Müller.

Więcej o: