Maseczka z bokserek: co to za pomysł? Wyjaśniamy, na czym polega nietypowe rozwiązanie

Maseczka z bokserek? To nie żart! Dowiedz się, skąd wziął się ten pomysł i w jaki sposób należy nosić taką nietypową maseczkę.

Maseczki ochronne to w ostatnim czasie towar deficytowy. Okazuje się jednak, że możemy zastąpić je... majtkami. Mimo że brzmi to, jak żart, wiele osób skorzystało już z tej porady. Swoje sposoby na wykonanie takiej maseczki prezentują m.in. celebryci i twórcy internetowi.

Maseczka z bokserek: jak ją zrobić?

Aby zrobić taką maseczkę, będziecie potrzebowali jedynie czystej bielizny. Co dalej? Wyjaśnił to na swoim Instagramie zwycięzca pierwszej edycji programu "Love Island" Mikołaj Jędruszczak:

Zobaczcie, mamy majciochy - świeże, wyprane, wykrochmalone, pachnące, piękne, ładne, najlepsze na świecie. I robimy w ten sposób: zakładamy gacie, jedna nogawka do tyłu, druga na głowę, naciągamy, zaplątujemy i jesteśmy gotowi do biegania.

Maseczka z bokserek: YouTube

Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to patent polskich celebrytów. Na platformie YouTube znajdziecie wiele zagranicznych poradników dotyczących tego, jak zrobić maseczką z bokserek. Aby je znaleźć musicie wpisać w wyszukiwarce głównej hasło "face mask pants". Swoje techniki zaprezentowali także polscy twórcy. W tym przypadku wystarczy wpisać polskie hasło, czyli "maseczka z bokserek" luba "maseczka z majtek".

My jednak polecamy skorzystanie z naszych porad na to, jak zrobić samodzielnie maseczkę ochronną z papieru. To nie takie trudne, jak początkowo mogłoby się wydawać! Potrzebujesz tylko kilku przedmiotów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule: 

Więcej o: