Szewron manicure to hit na ten sezon. Jak wygląda? Jak go samodzielnie zrobić?

Szewron manicure to coraz bardziej popularna metoda stylizacja paznokci. W dużym skrócie jest to odmiana klasycznego french manicure, przy czym końcówki malowane są nie na półokrągło, ale na kształt litery V.

Szewron manicure - pewnie nieraz już słyszałaś tę tajemniczą nazwę, ale nie wiesz kompletnie, o co chodzi? Nie martw się, już spieszymy z wyjaśnieniami. Dobrze zapamiętaj tę nazwę, bo szewron manicure to jeden z największych hitów na ten sezon wiosna 2020 wśród stylizacji paznokci. Jak wygląda? Jak go zrobić? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części naszego tekstu.

Zobacz wideo Czy paznokcie można malować, będąc w ciąży? Odpowiedź w naszym wideo:

Szewron manicure - co to?

Szewron manicure (chevron manicure) to nic innego jak odmiana ponadczasowej i uniwersalnej klasyki, czyli french manicure. Różnica poleca na tym, że końcówki paznokci malujemy nie w kształcie owalnym, jak półksiężyc, ale w bardziej ostrym, czyli w kształcie litery V.

French manicure to klasyczna i ponadczasowa stylizacja paznokci, która nigdy nie wychodzi z mody. Jest bardzo stylowa i elegancka, co więcej pasuje praktycznie każdej kobiecie i do każdej stylizacji.

Jeśli znudził Ci się klasyczny french manicure, postaw zatem na jego odmianę, czyli szewron manicure. Wbrew pozorom nie jest trudny w wykonaniu, za to daje stylowy, ciekawy i bardzo niebanalny efekt. W przypadku tradycyjnej stylizacji - french manicure końcówki pomalowane są najczęściej na biało, reszta paznokcia zaś pokryta jest różowym bądź też beżowym lakierem. Taki manicure można dodatkowo urozmaicić poprzez połączenie różnych kolorów np. czarnego ze złotem bądź też z czerwonym. Dzięki temu zyskamy niecodzienny i stylowy efekt, który jeszcze bardziej będzie się rzucał w oczy.

Szewron manicure - jak zrobić?

Szewron manicure możesz zrobić u profesjonalnej manikiurzystki. Obecnie jednak salony manicure są jeszcze pozamykane, zatem trzeba sobie radzić samodzielnie w domu. Jak? Wystarczy kupić specjalne naklejki-szablony, które przykleja się do końcówki paznokci, a następnie maluje paznokcie. To bardzo proste i tanie rozwiązanie.

Więcej o: