Jak samodzielnie zdjąć hybrydę? Co zrobić, kiedy nie możesz wybrać się do kosmetyczki?

Jak samodzielnie zdjąć hybrydę? To trzeba wiedzieć, kiedy po naszych estetycznych paznokciach zostało już niewiele, w wizyta u kosmetyczki nie jest możliwa. Jak się okazuje, zdejmowanie hybrydy w domu wcale nie jest takie trudne.

Lakier hybrydowy może osłabiać płytkę paznokci. Jego samodzielne usuwanie w domu wymaga poznania technik, które umożliwią zdejmowanie hybryd bez ryzyka uszkodzenia paznokci. Dowiedz się, w jaki sposób najlepiej usunąć niechciany już lakier.

Domowe sposoby na zdjęcie hybrydy

Domowe sposoby na zdjęcie hybrydy są możliwe dzięki wykorzystaniu pilnika lub frezarki, jak i acetonu oraz folii aluminiowej. Jak zdjąć hybrydy bez acetonu? Zastosuj pilnik bądź frezarkę. Należy jednak pamiętać, że ta metoda jest dość niebezpieczna, gdyż może przyczynić się do uszkodzenia płytki paznokcia. Jeśli szukasz sposobu na to, jak zdjąć hybrydę Semilac, to wykorzystaj w tym celu specjalny zmywacz do lakieru hybrydowego. Z jego pomocą szybko i bezpiecznie usuniesz stary lakier. Jak zdjąć hybrydę bez żelu? Możesz wykorzystać w tym celu aceton i folię. Ta metoda przyda się również, jeśli nie wiesz, jak zdjąć hybrydę bez frezarki.

Jak zdjąć hybrydę w domu?

Jeśli szukasz sposobu na usunięcie lakieru hybrydowego w domu, musisz przede wszystkim zadbać o to, by nie zniszczyć paznokci. Usuwanie lakieru zacznij od jego zmatowienia. W tym celu wykorzystaj blok polerski i zetrzyj wierzchnią warstwę manicure. Następnie namocz waciki acetonem i owiń paznokcie folią aluminiową. Po upływie 10 minut użyj kopytka, by delikatnie odkruszyć zrolowany lakier. Ewentualne resztki lakieru delikatnie usuń blokiem polerskim. Pamiętaj, by na koniec posmarować płytkę i skórki wokół niej oliwką, co pozwoli przywrócić paznokciom połysk i elastyczność. 

Jak zdjąć hybrydę?

Jak zdjąć hybrydę bez acetonu? Po prostu usuń stary lakier przy użyciu pilniczka. Pamiętaj jednak, że ta metoda wymaga wiele cierpliwości i uwagi. Wykorzystaj pilniki o różnej gradacji. Mocniejszym zetrzesz top coat i warstwy wierzchnie lakieru. Przy cieńszych warstwach zastosuj delikatniejsze pilniki i usuwaj lakier, zmniejszając nacisk. Pozostałości lakieru usuń, stosując bloczek polerski do wygładzania powierzchni paznokcia. Na koniec nanieś na paznokcie i skórki oliwkę. Korzystaj z tej metody, jeśli nie wiesz, jak zdjąć hybrydy bez frezarki lub nie posiadasz takiego narzędzia pod ręką.

Zobacz wideo Zrób sobie peeling!

Jak zdjąć hybrydę bez folii aluminiowej?

Nie wiesz, jak zdjąć hybrydę bez folii? Zdejmowanie hybrydy przy zastosowaniu acetonu i folii aluminiowej jest prostą metodą. Jednak jak zdjąć hybrydę bez zmywacza i folii? Zastosuj pilnik bądź frezarkę, która pomoże Ci pozbyć się lakieru. Wybierz odpowiedni frez do zdejmowania manicure i włącz urządzenie. Ustaw obroty na mniejszą prędkość, a następnie delikatnie usuwaj lakier z płytki paznokcia. Zdejmowanie lakieru możesz rozpocząć od gruboziarnistych frezów, a później przejść do średnioziarnistych czy drobnoziarnistych. Uważaj, by nie dociskać frezów zbyt mocno do paznokci. Resztki lakieru możesz bezpiecznie usunąć polerką lub pilnikiem.

Jak wzmocnić paznokcie po manicurze hybrydowym?

Po długotrwałym stosowaniu manicuru hybrydowego, warto dać paznokciom odpocząć. Odpoczynek będzie wymuszony, jeśli nie możesz się wybrać do kosmetyczki na zdjęcie manicure ani zrobienie nowego. Po zdjęciu hybrydy w domu również warto dać paznokciom czas na regenerację. Jak wzmocnic paznokcie? Po usunięciu lakieru warto obciąć paznokcie, by mogły spokojnie odrosnąć same. i się wzmocnić. Jeśli paznokcie i skórki są mocno wysuszone, zrezygnuj z nakładania na nie odżywek i lakierów na jakiś czas. Codziennie wmasowuj w płytkę i skórki oliwkę oraz 2-3 razy w tygodniu olejek z drzewa herbacianego lub inny, o działaniu nawilżającym. 

Więcej o: