Jak uratować zniszczone paznokcie przed latem? Pomoże olejek, który kupisz w aptece za kilka złotych

Jak uratować zniszczone paznokcie przed latem? Okazuje się, że pomocny może być olejek rycynowy. Co ciekawe, dostaniecie go w większości aptek za kilka złotych.

Na zły stan naszych paznokci może wpływać wiele czynników. To m.in. nieprawidłowe ściąganie hybrydy, częsty kontakt z różnymi środkami chemicznymi, niedobory witamin. Jak możesz przywrócić im dobry wygląd? Okazuje się, że bardzo pomocny w takich przypadkach może być olejek rycynowy, który dostaniecie w większości aptek za kilka złotych. 

Zobacz wideo Czy można malować paznokcie w ciąży?

Olejek rycynowy na paznokcie

Olejek rycynowy cieszy się ogromną popularnością. Świetnie sprawdza się m.in. jako odżywka do rzęs i brwi. Więcej na temat tego produktu dowiesz się z naszego artykułu:

Regularnie stosowany olejek rycynowy sprawi, że twoje paznokcie staną się mocne i odżywione. Możesz go stosować solo (wcierając codziennie w płytkę paznokci) lub w połączeniu z innym składnikami. W tym drugim przypadku potrzebujesz także soku z cytryny i oliwy z oliwek. Co należy z nimi zrobić? Oto instrukcja krok po koku:

  • Wlej do miski 10 mililitrów olejku rycynowego;
  • dodaj niewielką ilość soku z cytryny oraz trzy łyżki oliwy z oliwek;
  • całość wymieszaj.

Następnie nałóż mieszankę na wacik i przetrzyj paznokcie. Zabieg powtarzaj codziennie przez przynajmniej kilka tygodni. 

Jak uratować zniszczone paznokcie przed latem?

Co jeszcze możesz zrobić, żeby zadbać o swoje paznokcie? Pamiętaj o tym, by zawsze nawilżać dłonie po ich umyciu. Wybieraj produkty, które pielęgnują paznokcie. Oprócz tego na jakiś czas zrezygnuj z manicure. W okresie kuracji nakładaj na paznokcie tylko odżywkę. 

Przeczytaj także:

Więcej o: