Najczęstsze błędy w czasie manicure, przez które nie jest trwały. Sprawdź, czy ich nie popełniasz

Mimo że hybrydy cieszą się w ostatnich latach popularnością, wiele z nas nadal wybiera tradycyjny manicure. Co zrobić, by utrzymywał się jak najdłużej? Oto najczęstsze błędy, które psują efekt twojej pracy.

W przypadku manicure mniej znaczy więcej. Dlatego pamiętaj o tym, by nie aplikować zbyt dużych ilości lakieru. Powód? Zbyt dużo produktu może nie pokryć równomiernie płytki paznokcia. O czym jeszcze warto pamiętać w czasie domowego manicure? Oto trzy najczęstsze błędy, które źle wpływają na jego trwałość. 

Malujesz paznokcie tuż przed snem

Gdy wykonujesz manicure tuż przed pójściem spać, nie bądź zdziwiona, gdy z twoich paznokci zniknie sporo lakieru, a pościel będzie brudna. Radzimy, by robić to znacznie wcześniej. Dzięki temu unikniesz takich sytuacji. 

Zobacz wideo Najlepsze sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci:

Jeśli jednak nie możesz zrobić tego wcześniej, skorzystaj z naszych porad na szybsze wysuszenie lakieru na paznokciach:

Za szybko aplikujesz kolejne warstwy

Tradycyjny manicure składa się z czterech warstw. Przypominamy ich kolejność:

  1. baza,
  2. pierwsza warstwa lakieru,
  3. druga warstwa lakieru,
  4. top coat.

Pamiętaj o tym, by pomiędzy aplikacją kolejnych warstw robić kilkuminutowe przerwy. Dzięki temu lakier zaschnie i wchłonie się w płytkę, a twój manicure będzie trwalszy. 

Zapominasz o polerowaniu

Polerowanie to bardzo ważny etap manicure. Dzięki tej czynności usuwasz z paznokci nadmiar sebum. Co istotne, należy zrobić to tuż przed nałożeniem bazy. Polerki do paznokci dostaniesz w większości drogerii. Ich cena nie przekracza zwykle kilku złotych. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: