Modne paznokcie na lato? Postaw na wzór tie-dye! To absolutny hit prosto z Instagrama

Zastanawiasz się jakie paznokcie są najmodniejsze tego lata? Otóż motyw tie-dye króluje w tym sezonie nie tylko na ubraniach, lecz także na paznokciach! To trend, który uwielbiają dziewczyny na Instagramie. Wyjaśniamy, jak wykonać go krok po kroku.
Zobacz wideo Pielęgnacja dłoni i paznokci. Jak wydłużyć odstęp między wizytami u manikiurzystki?

Modne paznokcie na lato 2020 - wzór tie-dye

Jeszcze do niedawna, kolorowe wzory tie-dye uważane była za nieco kiczowate. Jednak powracające trendy z lat 90. sprawiły, że również motyw tie-dye powrócił do łask. Ten charakterystyczny, kolorowy wzór pojawił się w ostatnim czasie na wielu wybiegach, a także w kolekcjach popularnych sieciówek. Tego lata motywy tie-dye nosimy nie tylko na ubraniach czy dodatkach, lecz także na paznokciach. Kobiety pokochały ten motyw, co doskonale widać na zdjęciach publikowanych w mediach społecznościowych.

Jak wykonać paznokcie tie-dye krok po kroku?

Paznokcie tie-dye to efektowna i całkiem prosta stylizacja, z którą poradzi sobie niemal każda kobieta. Można ją wykonać na dwa sposoby - za pomocą klasycznych lakierów lub lakierów hybrydowych.

  1. W przypadku tradycyjnych lakierów, należy przygotować kilka kolorów i top utwardzający. Po odpowiednim przygotowaniu i wypiłowaniu płytki, na paznokciu należy umieszczać plamki lakierów (im mniej regularnie, tym lepiej) tak, by w artystyczny sposób zlały się ze sobą. Po delikatnym wyschnięciu płytkę należy pokryć utwardzaczem, a skórki wyczyścić patyczkiem nasączonym zmywaczem.
  2. Przy lakierach hybrydowych proces wygląda bardzo podobnie. Na przygotowaną pod manicure hybrydowy płytkę paznokcia nałóż bazę i utwardź w lampie. Następnie nakładaj wybrane przez siebie lakiery do paznokci w nieregularne plamki, które się ze sobą zmieszają i utwardź w lampie. Na koniec nałóż top i utwardź w lampie. 
 
Więcej o: