4 błędy w manicure, które psują efekt końcowy. Nie dziw się, że jest nietrwały

Przez te błędy twój manicure jest nietrwały i prezentuje się nieestetycznie. Warto więc je wyeliminować.

W ostatnich latach manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością. Mimo to wiele z nas nadal wybiera tradycyjną metodę stylizacji paznokci. Jakich błędów należy unikać, by manicure był trwały i prezentował się nienagannie? Podpowiadamy. 

Zapominasz o polerowaniu

Wydaje ci się, że polerowanie jest zbędnym etapem manicure? To błąd. Wbrew pozorom lepiej nie zapominać o tej czynności. W czasie polerowania usuwasz z paznokci nadmiar sebum, co przekłada się na trwałość manicure. Należy to zrobić tuż przed nałożeniem bazy. 

Zobacz wideo Sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci:

Nakładasz zbyt duże ilości lakieru

W czasie wykonywania manicure nie zapominaj o zasadzie: mniej znaczy więcej. Powód? Zbyt duża ilość lakieru nie pokrywa zwykle równomiernie płytki paznokcia. Pamiętaj o tym przy każdej warstwie. 

Manicure tuż przed snem

Wieczorny manicure często kończy się tym, że pościel jest brudna, a z paznokcie znika spora ilość lakieru. Warto więc zabrać się za to znacznie wcześniej. Dzięki temu unikniesz tego typu sytuacji. Skorzystaj z naszych porad na szybsze wysuszenie lakieru na paznokciach >>

Za szybko aplikujesz kolejne warstwy

Klasyczny manicure składa się aż z czterech warstw. Są to: baza, pierwsza warstwa lakieru, druga warstwa lakieru oraz top coat. Pomiędzy kolejnymi warstwami rób kilkuminutowe przerwy. W tym czasie lakier zasycha i wchłania się w płytkę paznokcia. Dzięki temu manicure jest zazwyczaj bardzo trwały. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: