Trendy 2020: Krótkie paznokcie hitem tego roku. Jak je stylizować? Pomysły i inspiracje

Krótkie paznokcie nie muszą wcale oznaczać wymuszonego minimalizmu i braku efektu "wow". Jak się okazuje zasada "mniej znaczy więcej" sprawadza się idealnie w obecnym sezonie. Jednokolorowe, zdobione oraz malowane niczym dzieło sztuki, a jednk krótkie i wygodne - takie są krótkie paznokcie w tym roku. Szukasz inspiracji na krótkie paznokcie? Podpowiadamy, na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę.

Krótkie paznokcie 2020, czyli efektowny minimalizm

Krótkie paznokcie w sezonie 2020 to absolutny hit Instagrama. Minimalizm wraca do łask i, jak się okazuje, wcale nie trzeba mieć długiej płytki paznokciowej, aby stworzyć efekt, który będzie niezwykle dyskretny, a jednocześnie bardzo modny. Na przestrzeni 2020 roku zasada "mniej oznacza więcej" dała się odkryć na nowo i to w niemalże każdym aspekcie naszego życia, owładnęła również świat mody i stylizacji paznokci. Długość, która nie wymaga od nas specjalnej ostrożonści, niejednokrotnie przedłużania i obawy o to, że pęknie lub się złamie to - trzeba przyznać - wystarczające argumenty przemawiające za modą na krótkie paznokcie. Co więcej, bez względu na to, jaki efekt finalny nas interesuje, czy wolimy jednokolorowe klasyczne paznokcie, czy bardziej zdobione, paznokcie ombre, a może opatrzone niepowtarzalnym wzorem, na krótkich paznokciach uda się uzyskać niemalże każdy pomysł. 

 

Krótkie paznokcie żelowe, czyli trwałość i nadbudowa płytki

Krótkie paznokcie żelowe to doskonały sposób na uzyskanie idealnego efektu, nawet jeśli twoje paznokcie są łamliwe. Podstawą nakładania paznokci żelowych jest oczywiście nakładanie bazy oraz rozłożenia żelu na płytce za pomocą pędzelka, co może okazać się trudne do samodzielnego wykonania, szczególnie wówczas kiedy mimo wszystko płytkę trzeba odrobinę przedłużyć. Ważne jest zatem to, aby o stylizację paznokci żelowych zadbał ktoś, kto posiada doświadczenie i wiedzę w tym zakresie. Podobnie rzecz się ma ze zdejmowaniem tego rodzaju stylizacji z naszych rąk, samodzielne zdjęcie żelu wiązałoby się z całkowitym ich spiłowaniem, ale za to odrost - przy tego rodzaju paznokciach - po prostu się uzupełnia. Jeśli zatem nie lubisz zbyt częstych zmian na swoich krótkich paznokciach ta metoda z pewnością świetnie się u ciebie sprawdzić - w różnym wydaniu, chociaż minimalizm w tym względzie będzie najbardziej praktyczny.

Zobacz też: Kształt paznokci. Jakie paznokcie wyszczuplą palce? Migdałki, a może w szpic?

 

Nie oznacza to jednak, że z pomocą żelu nie otrzymasz bardziej wysublimowanego efektu. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Mocne kolory, figury geometryczne czy brokatowe elementy to niezwykle modny deseń w tym sezonie.

 

Paznokcie hybrydowe krótkie. Naturalne paznokcie i łatwa aplikacja

Paznokcie hybrydowe mają jedną podstawową zaletę - łatwa aplikacja. Spokojnie możemy je zarówno założyć samodzielnie, jak i zdjąć, dlatego jeśli tylko mamy ochotę na inny kolor, deseń czy ozdobę, z powodzeniem, w łatwy sposób, uzyskamy niezwykle efektowne krótkie paznokcie hybrydowe. A jakie paznokcie są modne w 2020 roku? Kolor i to zarówno w wersji naturalnej: beże, jasne róże czy błękity, jak i tej nieco bardziej wyraźnej: śliwki, czerwone wino oraz butelkowa zieleń. Do tego brokat - na wieczór lub twój pomysł na dobry dzień w postaci dowolnych wzorów, nie zapominając o artystycznych dziełach sztuki odwzorowanych na paznokciach. Jak się okazuje krótkie paznokcie wcale nie oznaczają mniejszych możliwości. Zobaczcie sami, co jest trendy na Instagramie:

 
 
 

Zobacz też: Jaką lampę do hybryd wybrać? Sprawdzamy która lampa jest najlepsza

Na jakie trendy w stylizacji paznokci warto jeszcze zwrócić uwagę? 

  • krótkie paznokcie ombre - wbrew pozorom ombre może też świetnie wyglądać na krótkich paznokciach. Na jesień warto postawić na odcienie czerwieni, pomarańczy i zieleni. 
  • paznokcie sweterkowe - nadal modny jesienny motyw, świetnie sprawdzi się w odcieniach pastelowych.
  • french - to klasyka dla krótkich paznokci, ale w tym roku warto z nią poeksperymentować. Można postawić na kolor bazy i bogato zdobiony pasek.

Zobacz też: Modne paznokcie na jesień 2020: Negative Space. Na czym polega ten wyjątkowy manicure?

Krótkie kwadratowe paznokcie

Krótkie kwadratowe paznokcie to bardzo modna odmiana od klasycznych okrągłych migdałków. W bieżącym sezonie inspiracji szukamy w modzie z lat 70. i jak się okazuje, ten trend nie omija również stylizacji paznokci, a taki właśnie kształt wiódł prym właśnie wówczas. Spokojnie zatem możemy pozwolić sobie na małą odmianę, jeśli dotychczas nasza płytka była okrągła. Pamiętać należy, że kształt jaki nadamy paznokciom jest co prawda mocno indywidualną sprawą, jednak nie każdej z nas będzie pasował. Dlaczego? Kwadratowe paznokcie mogą wizualnie skracać i poszerzać palce, dlatego najbardziej efektownie wyglądają u posiadaczek smukłych dłoni. Łatwiej również uzyskać tego rodzaju kształt za pomocą żelu. Dodatkową odmianą będą również kwadratowe paznokcie w matowych odcieniach lub wręcz przeciwnie - mocno błyszczących. A jakie wy wybierzecie?

 
Więcej o: