Paznokcie ombre. Jak je zrobić? Pomysły na jesienne stylizacje z ombre w roli głównej

Ombre na paznokciach wygląda nietuzinkowo. Jest modne, efektowne i - jak się okazuje - wcale nie jest trudne do samodzielnego wykonania w domu. Podpowiadamy jak krok po kroku zrobić ombre na paznokciach.

Paznokcie ombre

Paznokcie ombre są naturalnym młodszym "rodzeństwem" ombre na włosach. Stylizacje łączące różne kolory w płynny sposób sprawdziły się na włosach, nich więc dziwnego, że ombre na pazkonciach cieszy się niemniejszą popularnością. Kluczowe dla udanego ombre jest to, by kolory połączyć prezycyjnie, tak by granica pomiędzy nimi była płynna, przenikająca się. Wybór kolorów to pełna dowolność, a co wiecej, do paznokci ombre możemy dodać jeszcze dodatkowe zdobienia, takie jak cyrkonie czy minimalistyczne wzory. 

Paznokcie ombre można wykorzystać do stylizacji z wieloma koloramiPaznokcie ombre można wykorzystać do stylizacji z wieloma kolorami Zdjęcie ilustracyjne / Shutterstock

Jak zrobić ombre na paznokciach?

Zastanawiasz się jak samodzielnie wykonać ombre na paznokciach? Tego rodzaju czynność wcale nie należy do nader skomplikowanych. Jeśli tylko wykonywałaś manicure z wykorzystaniem lakieru hybrydowego utwardzanego za pomocą lampy UV, efekt ombre będzie po prostu kolejną stylizacją paznokci, jaką w bardzo łatwy sposób zdołasz wykonać w domu. Warto jednak pamiętać o tym, aby używać maksymalnie trzech odcieni lakierów, z których najjaśniejszy będzie stanowił bazę kolorystyczną, za pomocą kolejnych odcieni uzyskasz efekt cieniowania. Więc do rzeczy:

Potrzebne produkty:

 • trzy kolory lakierów hybrydowych
 • lampa UV
 • baza pod lakier
 • top
 • mała gąbeczka - taka, jak do nakładania podkładu

Jak zrobić ombre na paznokciach krok po kroku:

 1. Po nałożeniu bazy i utwardzeniu jej w lampie, pomaluj paznokcie najjaśniejszym kolorem lakieru i utwardź w lampie.
 2. Przygotuj drugi kolor lakieru, wylewając niewielka jego zawartość na folie aluminiową, oraz gąbeczkę.
 3. Zanurz gąbeczkę w lakierze i delikatnie stempluj paznokcie, zaczynając mniej więcej od połowy płytki.
 4. Utwardź te warstwę w lampie.
 5. Przygotuj trzeci kolor lakieru oraz gąbeczkę.
 6. Wykonaj te same czynności, co w punkcie 3 skupiając się tym razem na części paznokcia najbliżej opuszka palca.
 7. Utwardź tę warstwę.
 8. Nałóż top i utwardź go w lampie.
 

Ombre na paznokciach na jesień, czyli gradient nails

Nowy trend na paznokciach na jesień 2020 zapewne ucieszy szczególnie te panie, które nie lubią nudy. W bieżącym sezonie klasyczne cieniowane ombre nie tyle odchodzi do lamusa, co ustępuje miejsce wersji gradient nails, czyli płynnemu połączeniu kolorów na wszystkich paznokciach u ręki. Dzięki tego rodzaju zabiegowi, otrzymamy efekt tęczy na paznokciach, jednak ze względu na jesienną kolorystykę będzie ona miała mniej żywy charakter. Warto przy tej okazji pamiętać o najpopularniejszych odcieniach jesieni 2020 roku - stawiajmy na: biel, beż, żółć, zieleń, czerwień, a także czerń. Można by powiedzieć, że tego rodzaju paleta nie stanowi specjalnego zaskoczenia, przecież to typowo jesienne barwy. Jesień to także dobry moment na odcienie nude, które sprawdzą się na każdą okazję i błękity, które przypomną nam nieco z letniego nieba. Przejście od najjaśniejszego koloru począwszy od małego palca, do najciemniejszego na kciuku - lub odwrotnie - zapewne wprowadzi subtelną, acz bardzo ciekawą odmianę dla typowego cieniowanego ombre. Zdecydowaną zaletą  gradient nails jest to, że jego wykonanie nie wymaga dużo czasu i precyzji z naszej strony, a jednocześnie pozwala na stworzenie palety barw, która w danym momencie najbardziej do nas przemawia, bez konieczności wyboru wyłącznie jednego koloru.

Jak zrobić ombre na paznokciach na jesień?

Jak zrobić ombre na paznokciach? Nic prostszego! Szczególnie jeśli postawimy na efekt gradient. Wystarczy, że wybierzemy pięć kolorów z jesiennej palety barw i każdy paznokieć u ręki pomalujemy innym, z zachowaniem jednak płynnego przejścia kolorów. Pamiętajmy również, że nie musza być one odcieniami jednej barwy. Z powiedzeniem wybierajmy lakiery błyszczące, jak również - niezwykle pożądane w tym sezonie - matowe. Tego rodzaju stylizacja paznokci pozwala na rozwinięcie wyobraźni oraz dowolnego łączenia barw - według naszym upodobań i zgodnie z odpowiadającym nam gustem. Wybierając lakiery hybrydowe pamiętajmy o nałożeniu bazy, a po każdorazowej warstwie lakieru kolorowo utwardzeniu w lampie UV. Inspiracji możemy poszukać wspólnie. Co powiecie na tego rodzaju stylizacji?

 
 
 

Zobacz też: Modne paznokcie na jesień 2020: Negative Space. Na czym polega ten wyjątkowy manicure?

Więcej o: