Jaka lampa do hybryd sprawdzi się najlepiej? Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Jaka lampa do hybryd sprawdzi się najlepiej w domowych warunkach? Na rynku mamy dostępnych kilka rodzajów lamp. Sprawdź, na co zwracać uwagę przy wyborze najlepszej lampy do hybryd.

Hybrydy: najlepszy sposób na trwały manicure

Manicure hybrydowy podbił serca kobiet na całym świecie. Trudno się temu dziwić - która z nas nie chciałaby cieszyć się nienagannym wyglądem paznokci przez co najmniej dwa tygodnie. Paznokcie malowane lakierami hybrydowymi zapewniają właśnie taki efekt. Hybrydy ponadto występują w nieograniczonej liczbie kolorów - znaleźć można bez problemu odpowiednią barwę do każdego stroju i na każdą okazję. Co więcej, umożliwiają tworzenie efektownych zdobień - z pomocą pyłków, folii transferowych, specjalnych efektów jak choćby cat eye. Wszystko to sprawia, że manicure staje się indywidualny i niepowtarzalny. 

Hybrydę można wykonać niemal w każdym salonie kosmetycznym, w którym oferta obejmuje stylizację paznokci. Jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż pracujące w nich osoby są przeszkolone w zakresie wykonywanego zabiegu. Nie można tego lekceważyć, gdyż lakiery hybrydowe to produkty chemiczne i niewłaściwe obchodzenie się z nimi może prowadzić do poważnych konsekwencji. 

Zobacz też: Łatwe wzorki na paznokcie - te zdobienia zrobisz sama w domu. Sprawdź jakie to proste

Manicure hybrydowy: dobra lampa to podstawa!

Na rynku pojawia się coraz więcej marek lakierów hybrydowych. Ich producenci szczegółowo wskazują, w jaki sposób należy ich używać. Dlatego coraz więcej pań decyduje się samodzielnie wykonywać manicure hybrydowy w zaciszu własnego domu. Jednak w przeciwieństwie do zwykłych lakierów hybrydowe wymagają użycia dodatkowych akcesoriów, bez których zabieg się nie uda. Aby rozpocząć przygodę z hybrydami konieczne jest zaopatrzenie się w:

  • lampę UV - to bodaj najważniejszy element zestawu, bo dzięki niej utwardzane są lakiery; od parametrów lampy zależy to, jak wiele czasu potrzeba na wykonanie całego zabiegu
  • baza, top i lakiery kolorowe - lakiery konieczne do wykonania manicure; baza to lakier podkładowy, na niego nakłada się kolor, a następnie zabezpiecza lakierem nawierzchniowym (topem)
  • cleaner - płyn służący do odtłuszczania płytki przed nałożeniem bazy
  • pilniki o różnych gradacjach konieczne do zmatowienia naturalnej płytki przed rozpoczęciem zabiegu i nadania kształtu paznokciom
  • waciki bezpyłowe do przemywania paznokci; w przeciwieństwie do zwykłych wacików kosmetycznych nie pozostawiają pyłu na płytce paznokcia
  • oliwka do skórek, która zapobiega wysuszaniu skóry wokół paznokci.

Zazwyczaj najwięcej problemu przysparza wybór odpowiedniej lampy UV. Jest to najdroższy, a zarazem najważniejszy element zestawu akcesoriów do wykonywania manicure, dlatego nim zdecydujemy się na konkretny model, warto dokładnie przeanalizować jego wady i zalety i skonfrontować to z naszymi potrzebami. 

Zobacz wideo Sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci. Jak wydłużyć odstęp między wizytami u manikiurzystki?

Jaka lampa najlepiej sprawdzi się do hybryd?

W sklepach kosmetycznych znajdziemy mnóstwo różnych rodzajów lamp do paznokci. Na pierwszy rzut oka różnią się one:

  • rozmiarem i kształtem: dostępne są zarówno niewielkie mostki, idealne np. kiedy musimy zabrać zestaw do hybryd ze sobą w podróż, oraz pełnowymiarowe lampy zabudowane z trzech stron (one zapewniają lepszą jakość suszenia niż otwarte mostki)
  • rodzajem - wciąż dostępne są lampy UV z wymiennymi żarówkami; ich niewątpliwą zaletą jest cena (można je kupić już za 20-30 złotych), jednak za nią podąża długi czas suszenia (około 2 minut suszy się jedną warstwę, jednak zdarza się, że kolory mocno napigmentowane wymagają jeszcze dłuższego pobytu w lampie); zdecydowanie bardziej komfortowym rozwiązaniem są nowoczesne lampy UV LED, które w zależności od swojej mocy, mogą suszyć warstwę lakieru już w ciągu 30 sekund, a zastosowane w nich żarówki są bardzo trwałe
  • mocą - małe lampy typu mostek zazwyczaj nie mają większej mocy niż 24W, co sprawia, że utwardzanie trwa w nich dłużej; zabudowane lampy UV lub UV LED zazwyczaj mają moc od 36W wzwyż; za najbardziej ekonomiczną uznaje się taką o mocy 48-54W.

Decydując się na wybór lampy do domowego użytku warto więc wziąć pod uwagę to, aby posiadała ona odpowiednią moc i technologię światła, bo to będzie decydowało o tym, czy wykonanie zabiegu będzie szybkie i trwałe. 

Zobacz też: Paznokcie ombre. Jak je zrobić? Pomysły na jesienne stylizacje z ombre w roli głównej

Więcej o: