Elegancki i staranny manicure to wizytówka zadbanej kobiety. Dlatego coraz większa ilość pań korzysta z usług profesjonalnych kosmetyczek, które wykonują kompleksowe zabiegi na dłonie obejmujące nie tylko manicure, ale także opracowanie skórek czy maskę nawilżającą i regenerującą skórę rąk. Przez kilkanaście dni po takiej pielęgnacji dłonie wyglądają nienagannie. W momencie kiedy jednak pojawia się odrost, a skórki znów zaczynają nachodzić na paznokcie, konieczna jest ponowna wizyta u kosmetyczki celem naprawy powstałych szkód lub całkowitego usunięcia nałożonego preparatu. Co jednak w przypadku, kiedy szybko musimy pozbyć się nieestetycznych paznokci lub nie możemy umówić się z kosmetyczką z różnych względów? Jak samodzielnie zdjąć tipsy, aby nie uszkodzić paznokci?
Jeśli na paznokciach przyklejone zostały plastikowe tipsy, wówczas musimy bardzo ostrożnie podejść do procesu usunięcia ich. Zrywanie na siłę poważnie uszkadza strukturę paznokcia, który po czymś takim przez długie tygodnie regeneruje się. Aby usunąć tipsy z tworzywa warto najpierw wymoczyć paznokcie w miseczce z acetonem, który rozpuści nieco klej użyty do przyklejenia tipsów. Następnie trzeba delikatnie usunąć je z powierzchni paznokci. Po zdjęciu płytkę należy smarować odżywką wzmacniającą. Doskonale sprawdzi się do tego też olejek rycynowy.
Zobacz też: Paznokcie ślubne modne w 2020 roku - wzory, brokat, koronka czy styl boho?
Część pań gustuje w zdobieniu paznokci metodą żelową. W takim przypadku żel może być nałożony na naturalną płytkę paznokcia, ale może także posłużyć do zmiany jego długości lub kształtu. Kosmetyczka żelem może pokryć doklejony tips lub nadbudować paznokieć z użyciem specjalnej formy. Żel powoduje, że paznokcie są twardsze, mniej podatne na uszkodzenia i doskonale przygotowane do dalszej stylizacji, np. zdobienia lakierami. Aby jednak dobrze prezentował się konieczne jest regularne jego uzupełnianie. Tempo wzrostu paznokci sprawia, że zabieg uzupełnienia trzeba powtarzać co około 3-4 tygodnie. W innym wypadku dłonie zaczynają wyglądać nieestetycznie. Jeśli nie uzupełnimy żelu pozostaje nam usunięcie go z płytki paznokciowej. Jak to zrobić? Najprościej będzie sukcesywnie spiłowywać krawędź paznokcia i jednocześnie polerować jego powierzchnię. Jeśli jednak całkowicie chcemy pozbyć się warstwy żelowej należy:
Manicure hybrydowy ma bardzo wiele zwolenniczek. Serca kobiet podbija przede wszystkim swoją trwałością - po nałożeniu pozostaje w nienagannym stanie przez 14-21 dni! Po tym czasie wystarczy go usunąć i można ponownie wystylizować paznokcie. Jak usunąć manicure hybrydowy? Robi się to dokładnie w ten sam sposób co w przypadku paznokci żelowych, z użyciem acetonu.
Druga metoda pozbycia się lakieru hybrydowego to spiłowanie go z użyciem pilnika lub frezarki. Jest to jednak dość żmudny proces, który wymaga wiele wprawy w posługiwaniu się pilnikiem bądź elektryczną frezarką. Zbyt mocne piłowanie może poważnie uszkodzić płytkę. Trzeba tu zachować szczególną ostrożność, a po wszystkim - jeżeli nie mamy zamiaru ponownie nakładać hybrydy - odżywić paznokcie stosując regenerującą odżywkę lub zwykły olejek nawilżająco-regenerujący. Sprawdzi się np. olejek rycynowy, migdałowy czy macadamia.
Zobacz też: Jaka lampa do hybryd sprawdzi się najlepiej? Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?