Tworzywo na paznokcie. Które tworzywo na paznokcie będzie najlepsze?

Tworzywo na paznokcie - jakie wybrać? Akryl czy żel? Jednym z najlepszych tworzyw na paznokcie jest akryl. Paznokcie akrylowe są mocne, odporne na uszkodzenia i pięknie się prezentują. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Idealne tworzywo na paznokcie: akryl

Które tworzywo na paznokcie jest idealne? Zadbane paznokcie to marzenie wielu kobiet. Dlatego też z roku na rok pojawia się coraz więcej nowinek kosmetycznych, które ułatwiają uzyskanie estetycznego wyglądu dłoni i paznokci. Niemniej jednak akryl do nich nie należy, a to dlatego, że jego wykorzystanie do manicure miało miejsce już w latach 80. Wtedy stosowano w tym celu akryl wykorzystywany w stomatologii, ale nie ukrywajmy - efekty nie były najlepsze, gdyż było to tworzywo zbyt grube i dodatkowo o żółtym odcieniu. Ponadto pył akrylowy miał mocno wyniszczające działanie w zetknięciu z płytką paznokcia, która wymagała później wielu zabiegów głęboko regenerujących.

Obecnie stosowany akryl jest przeznaczony do użytku kosmetycznego. Jego szkodliwość została ograniczona do minimum, a samo tworzywo nadaje się idealnie na paznokcie. Wyglądają one naturalnie, są elastyczne, a jednocześnie wytrzymałe. Stylizację z użyciem akrylu wykonać można w wielu salonach kosmetycznych, ale także samodzielnie w zaciszu własnego domu. 

Zobacz też: Jak malować paznokcie by uzyskać perfekcyjny efekt?

Jakie tworzywo jest najlepsze na paznokcie: akryl czy żel?

Stylistki paznokci w przeważającej mierze pracują obecnie z wykorzystaniem żelu UV. Wskazują, że jest on równie odporny co akryl, a zdecydowanie łatwiejszy w obróbce. Jednak wiele wciąż pozostaje wiernych akrylowi, ze względu na jego szczególne zalety:

  • prawidłowo wykonane paznokcie akrylowe utrzymują się minimum 3 tygodnie
  • nie żółkną pod wpływem czasu
  • przez cały czas utrzymuje się połysk na paznokciach akrylowych
  • jest wyjątkowo odporny na długotrwałe moczenie dłoni
  • można wykonywać każdą pracę, bez obaw o uszkodzenie manicure, gdyż jest bardzo wytrzymały i elastyczny
  • idealnie nadaje się do wykonania zdobień czy malowania lakierami hybrydowymi
Zobacz wideo Sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci. Jak wydłużyć odstęp między wizytami u manikiurzystki?

Jakie tworzywo do paznokci? Jak wykonać paznokcie akrylowe?

Aby jak najdłużej cieszyć się pięknymi paznokciami akrylowymi należy przede zadbać, aby były one właściwie wykonane. Jak krok po kroku nałożyć tworzywo na paznokcie? 

  • nim przystąpimy do nakładania akrylu konieczne jest spiłowanie paznokci do pożądanego kształtu
  • następnie należy dokładnie odsunąć skórki z pomocą drewnianego patyczka; nim do tego przystąpimy można skorzystać z preparatu zmiękczającego skórki
  • kolejnym krokiem jest przygotowanie płytki paznokcia; trzeba ją bardzo dokładnie zmatowić z użyciem pilnika - jest to ważny etap, od którego zależy przyczepność warstwy akrylowej
  • zmatowioną płytkę należy odtłuścić z użyciem cleanera kosmetycznego
  • na płytkę nakładamy odrobinę primera, czyli preparatu zapobiegającego namnażaniu się bakterii na paznokciu
  • następnie należy przygotować akryl, łącząc ze sobą proszek akrylowy z płynem - konieczne jest tu postępowanie zgodnie z zaleceniami producenta
  • akryl nakładamy kilkakrotnie, ciągle kontrolując by nie przesadzić z grubością paznokcia.
  • po zastygnięciu tworzywa pilnikiem można dopracować kształt paznokci
  • na koniec warto na skórki nałożyć odrobinę oliwki, aby je wygładzić i sprawić że wygląd całości będzie idealny.

Choć wszystko to wydaje się proste i jasne to jednak metoda akrylowa jest dość trudna do opanowania. Panie, które są początkujące mogą napotkać wiele problemów począwszy od odpowiedniego dobrania proporcji proszku i płynu (tu z pomocą zawsze przychodzi producent danego preparat), poprzez odpowiednie nałożenie warstwy akrylu i ukształtowanie go na paznokciu nim zaschnie. Dlatego decydując się na samodzielne wykonanie paznokci akrylowych warto uzbroić się w cierpliwość i mieć na uwadze, że pierwsze kroki są trudne, ale w miarę zdobywania doświadczenia efekty będą coraz lepsze. 

Zobacz też: Jak zdjąć tipsy, paznokcie żelowe lub manicure hybrydowy? Jak samodzielnie zdjąć paznokcie krok po kroku?

Więcej o: