Manicure tytanowy - sprawdź, dlaczego jest nazywany następcą hybrydy

Manicure tytanowy to nowa technologia, która już powoli zaczyna wypierać popularną hybrydę. Sprawdź, dlaczego tytan jest tak wyjątkowy i czy warto poszukać salonu, który oferuje właśnie tę metodę.

Dlaczego szukamy alternatywy dla hybrydy? 

Manicure hybrydowy zrewolucjonizował proces malowania paznokci, jest trwały, efektowny i w przeciwieństwie do zwykłego lakieru nie trzeba go zmywać po tygodniu. Pomimo zapewnień ze strony stylistek paznokci osoby, które regularnie robią sobie hybrydę wiedzą, że nie jest ona obojętna dla kondycji płytki. Po zdjęciu hybrydy paznokcie robią się cieńsze, szybciej się łamią lub kruszą po kawałku. Oczywiście nie jest to regułą, a przerwy oraz odpowiedni zestaw witamin powinny zatrzymać ten proces. Jednak kolejnym zarzutem wobec hybrydy jest to, że nie zapewnia naturalnego efektu, na płytkę należy nałożyć kilka warstw, co przy nawet małym odroście rzuca się w oczy. W ostatnim czasie na rynku pojawiła się alternatywa w postaci prawdziwego tytanu. Czy warto zdecydować się na manicure tytanowy? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić poniżej. 

Zobacz też: Paznokcie na jesień 2020 - nude french, ciemne wino, a może bohaterowie kreskówek?

Paznokcie tytanowe - jak przebiega proces?

Paznokcie tytanowe wykonuje się przy użyciu dedykowanych kosmetyków, podobnie jak w przypadku hybrydy jest to kolejno: 

  • baza
  • utwardzacz
  • top 
  • a zamiast koloru puder (dostępny w 300 odcieniach)

Manicure tytanowy, dlaczego jest zdrowszą opcją niż hybryda? 

W skład kosmetyków potrzebnych do wykonania manicure tytanowego wchodzi wapń oraz witaminy, takie jak: A, D oraz E. Po takiej mieszance paznokcie są w o wiele lepszej kondycji niż po hybrydzie, ale na efekty należy poczekać kilka miesięcy. To taka stylizacja i pielęgnacja w jednym. Co ciekawe, nie trzeba go utwardzać w lampie UV, kolorowy puder schnie w mgnieniu oka pod wpływem kontaktu z powietrzem. Promieniowanie UV ma negatywny wpływ na skórę, przyspiesza proces starzenia oraz może być przyczyną choroby nowotworowej. Pod tym względem to prawdziwa rewolucja.  

Zobacz wideo Jak dbać o dłonie?

Paznokcie tytanowe - ile kosztuje manicure tą metodą?

Cena manicure tytanowego waha się w zależności od miejsca, w którym go wykonamy. Średnio trzeba zapłacić ponad 100 zł. Jednak w przeciwieństwie do hybrydy poprawki nie wymagają ściągania wszystkich warstw, wystarczy uzupełnić odrosty. Ewentualne dopełnienia będą kosztować zdecydowanie mniej niż kolejna hybryda. 

Od czasu do czasu warto zrezygnować całkowicie z manicure po to, aby płytka paznokcia mogła się zregenerować. Połamane końcówki należy wtedy obciąć na krótko i przynajmniej przez kilka miesięcy zamiast lakieru używać odżywki. Nie bez znaczenia jest też zbilansowana dieta oraz witaminy, które pomogą nam odbudować strukturę płytki. 

Zobacz też: Jakie paznokcie do fuksjowej sukienki? Lakier, który najlepiej uzupełni Twój look

Więcej o: