Manicure japoński- piękny połysk bez ingerencji w płytkę, czy to możliwe?

Manicure japoński to popularna metoda pielęgnacji paznokci. Masz dosyć inwazyjnych metod i szukasz zdrowszej alternatywy? Sprawdź z nami na czym polega japońska pielęgnacja paznokci i dlaczego warto się na nią zdecydować.

Manicure japoński dla kobiet i mężczyzn

Kobiety oraz coraz większa rzesza panów, którzy lubią mieć ładne i zadbane dłonie od lat poszukują idealnej metody na trwały i bezpieczny manicure. Aktualnie na rynku kosmetycznym dostępnych jest kilka usług, które mają swoje wady i zalety. Zwykły lakier jest w miarę bezpieczny, ale nietrwały, hybryda utrzymuje się ponad dwa tygodnie, ale wymaga utrwalenia promieniami UV. Manicure żelowy to dosyć agresywna ingerencja w płytkę, manicure tytanowy pielęgnuje, ale jest stosunkowo drogi. Alternatywą dla tych wszystkich metod jest naturalny manicure, czyli paznokcie japońskie. Szczegóły tej niezwykłej metody wyjaśniamy poniżej. 

Zobacz też: Jak szybko rosną paznokcie? Czy można przyspieszyć ich wzrost?

Manicure japoński: co to jest i jak wygląda cały proces? 

Czym jest manicure japoński? To skuteczna metoda na ratowanie nawet bardzo zniszczonej płytki paznokcia. Powinny ją rozważyć zwłaszcza osoby, które planują przerwę od hybrydy lub żelu, to naprawdę idealny moment. Stylistki paznokci zaznaczają jednak, że nie należy tego zabiegu wykonywać częściej niż raz na miesiąc, najlepsza opcja to co dwa miesiące. Ten rytuał pielęgnacyjny znany jest w Japonii od 400 lat, zapoczątkowały go arystokratki w poszukiwaniu skutecznej metody na naturalne paznokcie z ładnym połyskiem. Manicure japoński polega na wcieraniu w płytkę substancji odżywczych, co w efekcie przekłada się na na gładką i błyszczącą płytkę paznokcia, którą można porównać do koloru różowej perły. 

japoński manicurejapoński manicure shutterstock

Czym jest dokładnie manicure japoński i jakie zawiera składniki? To mieszanka o nazwie P.Shine, która powstała oczywiście w Japonii. W zestawie P.Shine znajdziemy pasty oraz dedykowane do płytki paznokcia szczoteczki. Drogocenne składniki to najczęściej: 

  • Krzemionka 
  • Pyłek pszczeli
  • Kreatyna
  • Witamina A+E

Manicure japoński krok po kroku 

Stylistka paznokci wciera kolejne warstwy w płytkę klientki, dokładnie tak samo jak nakłada się kolejne topy i bazy w przypadku hybrydy, z tą różnicą, że są to składniki naturalne i nie trzeba ich niczym utwardzać. Skoro jest to tak zdrowa opcja, dlaczego należy unikać zbyt częstej aplikacji? Otóż, problem tkwi w szczoteczce, którą pocieramy płytkę. Pierwszy zabieg przynosi spektakularne efekty, płytka staje się twarda i paznokcie przestają się rozdwajać. Natomiast kolejne zbyt częste aplikacje mogłyby uszkodzić płytkę i sprawić, że stanie się ona słabsza. Szczoteczka usuwa wierzchnią warstwę płytki i dlatego właśnie nawet przy pielęgnacji, która wyróżnia paznokcie japońskie należy bardzo uważać.

Zobacz wideo Jak dbać o dłonie?

Paznokcie japońskie- kiedy unikać zabiegu?

Zabieg służy regeneracji, płytka staje się po nim odżywiona i błyszcząca. Jeśli jednak w najbliższym okresie czasu planujemy ślub lub wakacje i po odbudowie paznokci marzy nam się modny manicure to niestety, ale lakier się nie utrzyma. Na ślubie panny młode lubią mieć wyjątkowo dopracowane paznokcie, ta sama zasada dotyczy miesiąca miodowego. Dobrym momentem na paznokcie japońskie jest powrót do codzienności, kiedy nie zależy nam na spektakularnym efekcie i chcemy dać płytce trochę odpocząć. 

Zobacz też: Jak piłować paznokcie, aby osiągnąć pożądany efekt i nie uszkodzić płytki?

Więcej o: