Manicure kombinowany- czym jest? Sprawdź, co oznacza malowanie "pod skórki"?

Manicure kombinowany - co to takiego? Lubisz paznokcie hybrydowe, ale masz dosyć szybko pojawiających się odrostów? Sprawdź manicure kombinowany- w kategorii trwały i estetyczny manicure bez odrostów to prawdziwy strzał dziesiątkę.

Manicure kombinowany to przede wszystkim praktyczne rozwiązanie. Po latach nietrwałego manicure w kolorze perłowym, Polki pokochały paznokcie hybrydowe. Są trwałe, pięknie się błyszczą i gwarantują równą płytkę. Jedyny problem to odrost, który po dwóch tygodniach jest już bardzo widoczny i wymaga nowej warstwy hybrydy. Jasny fragment naturalnego paznokcia jest zdecydowanie bardziej widoczny przy ciemnych kolorach, więcej wybacza jasny róż lub mleczny odcień bieli. Ale i tak kobiety, która na co dzień pracują w biurze muszą regularnie chodzić na nowa hybrydę. Czy można jakoś zatuszować niedoskonałości na paznokciach i zyskać chwilę czasu pomiędzy kolejnymi wizytami w salonie? 

Poniżej prezentujemy dwa skuteczne sposoby na to, jak przedłużyć życie hybrydy: 

  • Można ją pomalować warstwą zwykłego lakieru w żelu w dowolnym kolorze. W momencie, gdy odrost jest jeszcze niewielki, ale połysk już trochę stracił na wartości to skuteczne rozwiązanie. 
  • Z drugiej strony można od razu pomalować paznokcie tak, aby jak najdłużej cieszyć się ładną płytką bez odrostów i na tym właśnie polega manicure kombinowany. 

Zobacz też: Manicure tytanowy - sprawdź, dlaczego jest nazywany następcą hybrydy

Co to jest manicure kombinowany- podstawowe zasady 

Manicure kombinowany to metoda malowania paznokci do której można wykorzystać zwykły lakier lub lakier hybrydowy. Na czym polega manicure kombinowany i czym różni się od tradycyjnego manicure? Otóż diabeł tkwi w szczegółach, aby prawidłowo wykonać manicure kombinowany należy przede wszystkim zadbać o skórki. 

  • Na dobry początek skórki smarujemy preparatem zmiękczającym
  • Następnie przy pomocy kopytka kosmetycznego dokładnie odsuwamy nadmiar skóry
  • Na koniec dodatkowe warstwy wycinamy cążkami 
  • To pozwala na nałożenie lakieru pod skórkę, co znacznie opóźnia odrost. 

Osoby, które często "chodzą na paznokcie" pewnie nie raz miały już wykonany manicure właśnie tą metodą i na pytanie co to jest manicure kombinowany mogą odpowiedzieć: zwykły manicure. Należy jednak pamiętać, że tutaj liczy się precyzja. Jeden nieprzemyślany ruch może skończyć się bolesnym zranieniem klientki. 

Na czym polega manicure kombinowany i jak długo utrzymuje się efekt? 

Śmiało można stwierdzić, że dwa tygodnie to absolutne minimum. Manicure kombinowany w przypadku ciemnego koloru można spokojnie nosić nawet przez 3 tygodnie, jasny lakier utrzyma się nawet dłużej. To o czym warto pamiętać to wybór odpowiedniego salonu, musimy mieć pewność, że narzędzia są dezynfekowane, a stylistki potrafią nałożyć lakier "pod skórki". 

Zadbane dłonie to wizytówka, ale nie wszyscy mają czas lub ochotę na wizytę w salonie. Manicure kombinowany można wykonać także w domowym zaciszu, wystarczy kupić zestaw cążków oraz dedykowany lakier. Aktualnie na runku pojawiły się hybrydy 3 w 1, czyli baza, kolor oraz top zamknięte w jednej buteleczce- co także bardzo ułatwia domowy manicure. Raz na jakiś czas trzeba też dać płytce odpocząć i na okres nawet trzech miesięcy zrezygnować z malowania paznokci. 

Zobacz też: Jak szybko zapuścić paznokcie? Garść sprawdzonych porad

Zobacz wideo Warto wiedzieć!
Więcej o: