Efekt lustra- sprawdź, jak zrobić błyszczącą taflę na paznokciach

Efekt lustra na paznokciach jest bardzo popularny. Marzy Ci się modny manicure, który przyciągnie uwagę i będzie się ładnie błyszczał przez długi czas? Postaw na lustrzane paznokcie! Podpowiadamy, jak je wykonać krok po kroku.

Paznokcie efekt lustra- kolorowy zawrót głowy 

Pierwsze skojarzenie to oczywiście srebrny metaliczny błysk, ale paznokcie z efektem lustra to cała gama różnych kolorów. W aktualnym sezonie bardzo modny jest na przykład koral lub paznokcie w kolorze tęczy. Warto skusić się też na metaliczny róż lub totalną czerń, a nawet biel. Możliwości jest naprawdę wiele poniżej zdradzamy jak powstają paznokcie z efektem lustra. 

Zobacz też: Manicure kombinowany- czym jest? Sprawdź, co oznacza malowanie "pod skórki"?

Płytki lustrzane- 4 kroki do prawdziwego błysku 

Poniżej zdradzamy szczegółową instrukcję, dzięki której płytki lustrzane można wykonać w domowym zaciszu: 

Modny manicure z efektem lustra to hit na 2020 rok! Jest bardzo łatwy do zrobienia. Jak go uzyskać? OdpowiadamyModny manicure z efektem lustra to hit na 2020 rok! Jest bardzo łatwy do zrobienia. Jak go uzyskać? Odpowiadamy fot. Shutterstock/Anna Nahabed

  • Efekt lustra na paznokciach- matowienie 

Do matowienia płytki potrzebny jest bloczek polerski lub pilnik o grubości 100/180 przy gradacji na poziomie 180. To, czego należy unikać to wyjątkowo grube ziarno. Przy pomocy grubego pędzla należy usunąć wszystkie pyłki, następnie odtłuścić płytkę zmywaczem. Dodatkowo położony primer przełoży się na trwałość lakieru typu hybryda. 

  • Efekt lustra: jak zrobić? Kolor oraz top 

Jak zrobić efekt lustra na paznokciach? Po pierwsze lakier nie powinien być lepki, można wybrać dedykowaną fiolkę z adnotacją metal lub nowoczesną hybrydę w stylu 3w1. Można też spróbować ze zwykłym lakierem, ale istnieje duże ryzyko, że jednak nie uda się osiągnąć idealnie gładkiej powierzchni płytki. Wybrany lakier nakładamy w formie dwóch warstw i utwardzamy przy pomocy lampy. 

  • Efekt lustra- aplikacja lustrzanego pyłku 

Warunek, który na pewno trzeba spełnić przed przystąpieniem do tego etapu to totalnie sucha płytka. Przejdźmy teraz do odpowiedzi na pytanie- jak zrobić efekt lustra? Gdy mamy już suchą hybrydę. Należy wetrzeć pyłek w płytkę paznokcia, na przykład przy pomocy aplikatora z gąbką. Pozostałości pyłku trzeba usunąć suchym pędzelkiem.  

 
  • Płytki lustrzane ostatni etap- top coat 

Na początku nakładamy zwykły top i utwardzamy go jak zwykle w lampie, następnie nakładamy drugi top, który zapewni efekt lustra i również utwardzamy go w lampie. To jeszcze nie koniec procesu powstawania efektu lustra na paznokciach. Przy nakładaniu topu bardzo ważne jest dodatkowe zabezpieczenie brzegów, co przełoży się na trwały manicure. 

Zobacz wideo Zwykły lakier to za mało? Te holograficzne hybrydy wyróżnią cię z tłumu

Efekt lustra to dosyć mocny akcent. Na co dzień sprawdzą się delikatne kolory jak róż, czy biel lub klasyczne bordo. Jednak jeśli szykuje się szalona impreza warto postawić na kolory tęczy lub tradycyjny metaliczny efekt z dodatkowym zdobieniem. Aktualnie paznokcie przejęły status dodatku- mają być bogato zdobione w mocnych kolorach. Tej jesieni zdecydowanie nie ma miejsca na nudę. Przy pierwszej aplikacji efektu lustra warto wybrać się do profesjonalnego salonu, po to, aby dokładnie przyjrzeć się temu, jak robią to profesjonaliści. Pomocne będą też filmy instruktażowe.

Zobacz też: Łatwe wzorki na paznokcie - te zdobienia zrobisz sama w domu. Sprawdź jakie to proste

Więcej o: