Paznokcie na Halloween- sprawdź pomysły na straszny manicure

Paznokcie na Halloween muszą być pomysłowe i straszne. Jakie wzorki będą najmodniejsze w tym roku? Sprawdź nasze pomysły na halloweenowy manicure, który z powodzeniem wykonasz w domowym zaciszu.

Paznokcie Halloween: look na imprezę 

Coraz więcej Polaków pod koniec października organizuje lub uczestniczy w imprezach w stylu Halloween, są to przeważnie ludzie młodzi. Niektórzy rodzice towarzyszą maluchom podczas wyprawy po cukierki. Historie z dreszczykiem oraz straszne przebrania i dekoracje to jest właśnie to co maluchy uwielbiają najbardziej. Na taką okoliczność warto się odpowiednio przygotować- straszny kostium, makijaż to pozycje obowiązkowe. Fajnym dodatkiem będą też paznokcie Halloween, poniżej prezentujemy kilka pomysłów jak wykonać taki manicure

Zobacz też: Efekt lustra- sprawdź, jak zrobić błyszczącą taflę na paznokciach

Paznokcie na Halloween: wzory. Który motyw wybrać? 

Który motyw paznokci na Halloween wybrać? Straszne wzory są bardzo różnorodne. Wszystko zależy przede wszystkim od stroju, większość kobiet stawia po prostu na seksowane kreacje, motyw Halloween pojawia się tylko w formie makijażu. Z drugiej strony niektórzy decydują się na total look, gdzie liczy się każdy szczegół, także manicure. Poniżej konkretne pomysły: 

  • Paznokcie na Halloween: wzory marmurkowe pajęczyny

To bardzo ciekawy motyw, który łączy w sobie dwa w jednym: motyw Halloween oraz elegancki manicure. Bazą powinien być szary kolor w macie, na którym malujemy czarnym lakierem drobne pęknięcia. Nie każdy paznokieć musi mieć ten sam motyw. Warto też wprowadzić rysunek pajęczyny i samego pająka. Elegancki efekt gwarantuje dedykowana biżuteria, którą przyklejamy do płytki. Ten motyw można wykorzystać zarówno przy przebraniu totalnym, na przykład za czarownicę lub po prostu do czarnej bluzki i jeansów. 

 
 
 
  • Paznokcie na Halloween: wzory krwawe napisy 

Bardzo fajny efekt, który najlepiej prezentuje się na płytce w naturalnym kolorze to krwawe napisy. Każdą literę malujemy oddzielnie na kolejnej płytce lub podwójnie w zależności od napisu (na niektóre hasła trzeba zarezerwować obydwie dłonie): 

  • scream 
  • murder
  • halloween 
  • trick or treat

Po namalowaniu czerwonych liter, do każdej z nich należy domalować kropelki krwi. Dla kontrastu takie straszne paznokcie można wykorzystać przy słodkiej stylizacji na przykład na baśniową królewnę.

 
 
  • Paznokcie na Halloween: total black plus czaszki 

To bardzo dramatyczny motyw, który z pewnością nie pozostanie niezauważony. Na matowej czerni malujemy straszne motywy w kolorze białym: czaszki, kości, pajęczyny. Idealnym rozwiązaniem pod taki manicure będzie długa płytka na bazie żelu. Im dłuższe paznokcie tym lepiej. Tak ozdobny manicure sprawdzi się w przypadku stroju wampirzycy.  

 
 
 
  • Paznokcie na Halloween: wzory krwawiące skórki 

Manicure w tym stylu jest mocny i efektowny. Ponownie należy pomalować paznokcie naturalną bazą. Następnie przy pomocy cienkiego pędzelka malujemy krople krwi różnej wielkości, tuż spod skórki. Przy tego typu manicure nie warto przesadzać ze strojem, idealna będzie po prostu czerwona koszulka w duecie ze spódnicą. 

 
 
Zobacz wideo Makijaż Sugar Skull na Halloween

Zobacz też: Manicure kombinowany- czym jest? Sprawdź, co oznacza malowanie "pod skórki"?

Więcej o: