Manicure japoński- naturalna alternatywa dla hybrydy

Manicure japoński staje się coraz bardziej popularny. Piękne paznokcie to znak rozpoznawczy wielu kobiet, jednak profesjonalne zabiegi mają negatywny wpływ na płytkę, która po pewnym czasie staje się osłabiona. Jak zadbać o paznokcie bez ingerencji w płytkę? Sprawdźmy.

Manicure japoński: co to jest i dlaczego warto spróbować? 

Co to jest manicure japoński? Hybrydę pokochało wiele Polek, trwały efekt i piękny połysk utrzymują się nawet dwa tygodnie. Kobiety, które dodatkowo lubią mieć wymodelowany kształt paznokcia decydują się na żel. Obie te metody osłabiają paznokcie. Osoby, które profesjonalnie zajmują się stylizacją dłoni radzą swoim klientkom, aby od czasu do czasu dały płytce odpocząć. Antidotum na ubytki oraz łamliwość jest właśnie manicure japoński, który jest nie tylko naturalną metodą zdobienia paznokci, lecz także ma duży wpływ na poprawę ich kondycji. 

Manicure japoński: na czym polega i gdzie tkwi sekret tej metody? 

Na czym polega manicure japoński? Jest to rytuał, który w Japonii znany jest od ponad 400 lat. Ten bardzo powszechny na terenie Azji zabieg zapewnia niezwykle elegancki i naturalny efekt. Poniżej prezentujemy instrukcję jak krok po kroku wykonać tego typu zdobienie. 

Zobacz wideo Zobacz jak zadbać o dłonie

Manicure japoński krok po kroku

Przedstawiamy instrukcję jak wykonać manicure japoński krok po kroku. W dużym skrócie manicure ten polega na aplikacji substancji odżywczych na płytkę, które następnie należy dokładnie wetrzeć i wypolerować. W rezultacie otrzymamy efekt różowej perły. Komplet drogocennych składników można kupić w postaci mieszanki o nazwie P.Shine, w zestawie tym dostępna jest także dedykowana pasta i szczoteczka. Manicure japoński można wykonać w domu lub skorzystać z usług profesjonalnego salonu.  

  1. Na początku dokładnie tak jak w przypadku hybrydy nakładamy kolejne składniki, których nie trzeba poddawać działaniu promieni UV. Cały proces jest więc naturalny i bezpieczny. 
  2. Każdy ze składników dokładnie wcieramy i polerujemy przy pomocy szczoteczki. W skład naturalnej bazy wchodzą między innymi: krzemionka, pyłek pszczeli, kreatyna, witamina A+E.
  3. Ostatni proces to polerowanie, który odbywa się przy udziale szczoteczki. 

Już po pierwszej aplikacji można się spodziewać spektakularnych efektów, paznokcie odzyskają swój blask i będą dogłębnie odżywione. Warto jednak zaznaczyć, że nie można tego zabiegu stosować zbyt często, szczoteczka może osłabić wierzchnią warstwę płytki. 

japoński manicurejapoński manicure shutterstock

Manicure japoński- dlaczego, nie warto robić go przed ślubem

Manicure japoński to stosunkowo łatwa metoda zdobienia, wystarczy chwila wolnego czasu i prosty zestaw. Dlaczego ta metoda nie jest polecana przed ślubem? Wszystko zależy od planów panny młodej, jeśli marzymy o bogato zdobionej płytce na bazie żelu lub hybrydy to zdecydowanie lepiej odpuścić. Na warstwach powstałych w wyniku wcierania kolejnych składników lakier hybrydowy lub żel może się nie utrzymać. Zabieg ten warto zrobić po ważnym wydarzeniu, kiedy przyjdzie czas na regenerację płytki.  

Manicure japoński: ile kosztuje? 

Ile kosztuje manicure japoński? Cena zabiegu zaczyna się od 40 zł, ale z pewnością należy wziąć pod uwagę lokalizację salonu. Zestaw, który pozwoli nam na wykonanie tego manicure w domu kosztuje około 100 zł (będzie można go używać kilkukrotnie).

Warto też porównać koszt manicure japońskiego do tradycyjnej hybrydy lub żelu. Otóż hybryda w salonie to koszt od 60 do 90 zł. Profesjonalny zestaw domowy do hybrydy kupimy w granicach od 100 do 300 zł. Żel na dobry początek najlepiej jest wykonać w salonie, koszt waha się od 100 do 200 zł. 

Więcej o: