Posmaruj paznokcie pastą do zębów. To świetny trik, który z pewnością będziesz stosować

Istnieje wiele posobów pielęgnacji paznokci. Oprócz tych powszechnie znanych, istnieją również te mniej oczywiste, których jednak warto spróbować. Jednym z nich jest właśnie trik z pastą do zębów, który robi ostatnio furorę w sieci.
Zobacz wideo Jak wydłużyć odstęp między wizytami u manikiurzystki?

Nie da się ukryć, że zadbane paznokcie są wizytówką kobiety. Aby płytka paznokcia była zdrowa, mocna i rosła szybko, należy zadbać o nią przede wszystkim od wewnątrz. Zdrowa, zbilansowana dieta pełna warzyw, owoców oraz zdrowych tłuszczów jest niezwykle istotna, by zachować włosy i paznokcie w dobrej kondycji. O paznokcie warto dbać również od zewnątrz, nakładając olejki, odżywki, a nawet... pastę do zębów!

Posmaruj paznokcie pastą do zębów. To świetny trik, który poprawi ich wygląd

Ten sposób na poprawę wyglądu paznokci robi w ostatnim czasie prawdziwą furorę na TikToku. Zabieg ma za zadanie w ekspresowy sposób przywrócić paznokciom idealny wygląd. Zabieg ten polega na posmarowaniu paznokci pastą do zębów, pozostawieniu jej na kilka minut, a następnie zmyciu. Efektem jest rozjaśnienie płytki oraz usunięcie powierzchniowych przebarwień. Niektóre dziewczyny twierdzą również, że jest to sposób na przyspieszenie porostu płytki, jednak nie zostało to potwierdzone naukowo.

- Najskuteczniejsze będą pasty zawierające sodę oczyszczoną, która jest skutecznym narzędziem do usuwania plamek pojawiających się na paznokciach. Może ona wybielić płytkę w taki sposób, w jaki wybiela nasze zęby - wyjaśnia dermatolog w rozmowie z portalem "Byrdie".

 
Więcej o: