Posmaruj paznokcie pastą do zębów. To świetny trik, który z pewnością będziesz stosować

Istnieje wiele posobów pielęgnacji paznokci. Oprócz tych powszechnie znanych, istnieją również te mniej oczywiste, których jednak warto spróbować. Jednym z nich jest właśnie trik z pastą do zębów, który robi ostatnio furorę w sieci.
Zobacz wideo Jak wydłużyć odstęp między wizytami u manikiurzystki?

Nie da się ukryć, że zadbane paznokcie są wizytówką kobiety. Aby płytka paznokcia była zdrowa, mocna i rosła szybko, należy zadbać o nią przede wszystkim od wewnątrz. Zdrowa, zbilansowana dieta pełna warzyw, owoców oraz zdrowych tłuszczów jest niezwykle istotna, by zachować włosy i paznokcie w dobrej kondycji. O paznokcie warto dbać również od zewnątrz, nakładając olejki, odżywki, a nawet... pastę do zębów!

Jak wzmocnić paznokcie? Z powodzeniem można zastosować sprawdzone domowe sposoby na twarde paznokcie. Zdjęcie ilustracyjneJak wzmocnić paznokcie: domowe sposoby na twarde paznokcie

Posmaruj paznokcie pastą do zębów. To świetny trik, który poprawi ich wygląd

Ten sposób na poprawę wyglądu paznokci robi w ostatnim czasie prawdziwą furorę na TikToku. Zabieg ma za zadanie w ekspresowy sposób przywrócić paznokciom idealny wygląd. Zabieg ten polega na posmarowaniu paznokci pastą do zębów, pozostawieniu jej na kilka minut, a następnie zmyciu. Efektem jest rozjaśnienie płytki oraz usunięcie powierzchniowych przebarwień. Niektóre dziewczyny twierdzą również, że jest to sposób na przyspieszenie porostu płytki, jednak nie zostało to potwierdzone naukowo.

Manicure japoński to zabieg pielęgnacyjny. Zdjęcie ilustracyjneManicure japoński- naturalna alternatywa dla hybrydy

- Najskuteczniejsze będą pasty zawierające sodę oczyszczoną, która jest skutecznym narzędziem do usuwania plamek pojawiających się na paznokciach. Może ona wybielić płytkę w taki sposób, w jaki wybiela nasze zęby - wyjaśnia dermatolog w rozmowie z portalem "Byrdie".

 
Więcej o: