Sweterek na paznokciach- poznaj różne metody zdobienia

Sweterek na paznokciach to popularny zimowy motyw, który idealnie pasuje do ciepłych stylizacji. W tym roku motyw sweterka pojawia się w różnych ciekawych wersjach. Sprawdź nowości w tej metodzie zdobienia.

Sweterkowe paznokcie- w klimacie frencha 

Do tej pory motyw sweterka pojawiał się raczej na całej płytce, pastelowe odcienie tworzyły monochromatyczny wzór idealny na zimę. Aktualnie bardzo modny jest sweterkowy french w wersji matowej. Płytkę paznokcia malujemy na neutralny kolor, wzór pojawia się tylko na końcówce, analogicznie do białego paska- znak rozpoznawczy francuskiego manicure. To wzór z kategorii trudnych, należy zadbać o równą powierzchnię na całej płytce, ładne przejście kolorystyczne i naturalne odcięcie. Sweterkowe paznokcie na bazie frencha zdecydowanie lepiej jest wykonać w salonie. 

 

Paznokcie sweterek na wysoki połysk 

Nie wszyscy lubią wypukłe wzory na paznokciach, wiele osób preferuje błyszczącą i gładką płytkę. Paznokcie sweterek można potraktować jako płaski wzór, który uzyskamy przy pomocy naklejki lub malowanego wzoru. Inspiracją do błyszczącego manicure w ciepłym klimacie może być na przykład szkocka kratka lub popularny motyw Burberry. Wystarczy kilka kolorów lakieru i wolny wieczór. Na koniec koniecznie trzeba nałożyć warstwę topu, który sprawi, że modnym sweterkowym wzorem będziemy cieszyć na dłużej. 

Sweterek na paznokciach w wersji płaskiej. Zdjęcie ilustracyjneSweterek na paznokciach w wersji płaskiej. Zdjęcie ilustracyjne Marina mrs_brooke/shutterstock.com

Sweterek na paznokciach plus postać, jak z bajki 

W tym sezonie królują misie, ten motyw pojawia się często nie tylko na koszulkach, ale też w formie miłego dodatku, jako brelok przy torebce. Motyw misia można też przenieść na płytkę, idealnym uzupełnieniem bajkowego motywu będzie właśnie sweterek. Rysunek może pojawić się na przemian z ciepłym wzorem lub na tej samej płytce. Jak zrobić sweterek na paznokciach z misiowym motywem? W wersji na przemiennej przy pomocy cienkiego pędzelka malujemy misiowy wzór na jednym paznokciu, po to, aby na kolejnym wprowadzić tradycyjny sweterek. W metodzie pół na pół wykorzystujemy motyw frencha opisany powyżej, w układzie: miś na górze, sweterek na dole. 

 

Sweterek na paznokciach: jak zrobić? Tradycyjne pastele 

Jak zrobić klasyczny sweterek na paznokciach? Prezentujemy szczegółową instrukcję jak wykonać najbardziej popularny manicure w sweterkowym stylu, który z łatwością można zrobić w domowym zaciszu:

  1. Paznokcie malujemy kolorem w odcieniu pastelowego różu lub błękitu, modny jest też krem lub nude. 
  2. Następnie na kartkę papieru, lub plastikową płytkę wylewamy małą kropelkę dokładnie tego samego koloru i moczymy w niej drewniany patyczek, idealna będzie wykałaczka. 
  3. W kolejnym kroku malujemy wykałaczką kreski na płytce i tak właśnie powstaje wzór sweterka. 
  4. Na koniec płytkę należy dodatkowo zabezpieczyć topem. 

Do tego typu manicure można użyć zarówno hybrydy, jak i lakieru żelowego. Ważne jest to, aby wzór nie rozlał się na płytce, zwykły lakier raczej się tu nie sprawdzi. Dodatkowo sploty sweterka warto ozdobić zestawem cyrkonii w tym samym lub neutralnym kolorze. Taki manicure to idealna opcja na święta oraz na sylwestra. Delikatny efekt zapewni zdobienie tylko jednego paznokcia, na przykład na serdecznym palcu, resztę paznokci malujemy na ten sam pastelowy kolor. Sweterek na paznokciach to wbrew pozorom bardzo prosty motyw, ale pierwsze próby lepiej jest wykonać przy użyciu żelowego lakieru, który w przeciwieństwie do hybrydy szybciej się zmywa.

 
Zobacz wideo Proste i piękne ozdoby świąteczne. Zrobisz je sam
Więcej o: