Paznokcie świąteczne: jak wykonać grudniowy manicure w domu?

Paznokcie świąteczne to idealne uzupełnienie bożonarodzeniowej stylizacji. Jak zrobić taki manicure nie wychodząc z domu?

Świąteczne paznokcie: inspiracji szukaj w internecie

Świąteczne paznokcie stały się od jakiegoś czasu absolutnym must have jeśli chodzi o dodatki do bożonarodzeniowego outfitu. Misterne lub minimalistyczne wzory? Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać okolicznościowy manicure wystarczy kilka niezbędnych produktów, które zapewne posiadasz w swojej kosmetyczce. Konieczna jest też odpowiednia inspiracja. Tą najlepiej czerpać z internetu, gdzie znajdziemy mnóstwo zdjęć pięknych stylizacji. Co więcej większość z nich opatrzona jest dokładnym opisem jak wykonać dany wzór oraz jakich kosmetyków i przyborów użyć, co ułatwia wykonanie zadania, zwłaszcza osobom, które robią to po raz pierwszy. 

 

Paznokcie na Boże Narodzenie: kiedy je zrobić?

Jeśli na Boże Narodzenie chcesz mieć piękne paznokcie, warto wcześniej zaplanować ich wykonanie. Panie, które mają w planach przygotowywanie świątecznych potraw i sprzątanie, powinny wstrzymać się z malowaniem paznokcie, do czasu aż zakończą te wszystkie prace. Natomiast jeśli nie grozi nam nadmiar kontaktu ze szkodliwą chemią gospodarczą, wówczas bałwanki i śnieżynki mogą zagościć na naszych paznokciach zdecydowanie wcześniej. Pamiętajmy również, że okres przedświąteczny jest gorącym czasem w salonach fryzjerskich i kosmetycznych - jeśli chcemy wybrać się na profesjonalny manicure, należy jak najszybciej skontaktować się z manicurzystką i zapytać o wolny termin. 

 

Jaki kolor paznokci na święta?

Planując wygląd świątecznych paznokci warto wziąć pod uwagę to, w jakiej kreacji mamy zamiar wystąpić w święta. Dobrze, aby zastosowany kolor i zdobienia współgrały z wybraną stylizacją, gdyż to pozwala zachować spójność naszego wyglądu. Wiadomo jednak, że istnieje pewna gama kolorów, które kojarzą się ze świętami i na pewno dobrze sprawdzą się na paznokciach. Kobiety, które wciąż wahają się, jaki kolor paznokci wybrać na święta powinny postawić na klasyczne połączenia:

  • granat i srebro - srebrzyste niebo na paznokciach lub niepowtarzalne śnieżynki to klasyczny manicure świąteczny, który dobrze sprawdzi się w zestawieniu z kreacjami w tej samej kolorystyce, a także z tymi z przewagą bieli
  • bordo i złoto - to chyba najpopularniejsze zestawienie świąteczne widoczne w dekoracjach, strojach, ale też w kosmetyce; złoto-bordowe wzory na paznokciach prezentować będą się klasycznie i elegancko
  • głęboka zieleń i złoto - w ostatnich latach głęboka zieleń jest bardzo popularnym i modnym kolorem; widać to także w świątecznych stylizacjach paznokci, które prezentują się bardzo elegancko i stylowo jeśli dominuje w nich właśnie zieleń.
 
 

Paznokcie świąteczne: modne wzory

Paznokcie świąteczne to także mnóstwo wzorów, które kojarzą się z okresem bożonarodzeniowym. Nie sposób uniknąć przy tym reniferków, śnieżynek, gwiazdek, bombek itp. Wzory te choć wydają się zwyczajne, to w odpowiednim zestawieniu kolorystycznym zawsze będą prezentować się elegancko i stylowo lub jeśli wolimy - ciepło i zabawnie. Ciekawym i przyjemnym wzorem świątecznym jest też popularny sweterek, który przywodzi na myśl ciepło w zimowy dzień. Jednak jego wykonanie wymaga nieco więcej wprawy i możemy potrzebować pomocy drugiej osoby. 

 
 

Jakie paznokcie na święta? Manicure na ostatnią chwilę

Jakie paznokcie na święta będą najlepsze? Jeśli do wigilii pozostało niewiele czasu i już nie zdążysz przygotować bardziej misternej stylizacji, wówczas warto postawić na manicure jednokolorowy. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni kolor. Aby był on trwały, warto najpierw położyć warstwę transparentnej bazy, która utwardzi płytkę i sprawi, że lakier barwny uzyska lepszą przyczepność. Wierzchnią warstwę powinien stanowić lakier nawierzchniowy, który dodatkowo nabłyszczy i zabezpieczy całość wykonania. 

Zobacz wideo Świąteczne słodkości dla łasuchów - pierniki i ciasteczka cynamonowe
Więcej o: