5 powszechnych błędów w manicure, przez które jest nietrwały. Sprawdź, czy ich nie popełniasz

Manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością. Mimo to wiele osób nadal wybiera tradycyjną metodę stylizacji paznokci. Podpowiadamy, jakich błędów należy unikać, by manicure był trwały.

Przez te powszechne błędy twój manicure jest nietrwały i prezentuje się nieestetycznie. Warto więc je wyeliminować. Dowiedz się, co możesz robić źle. 

Nakładasz zbyt duże ilości lakieru

W czasie wykonywania manicure pamiętaj o zasadzie: mniej znaczy więcej. To dlatego, że zbyt duża ilość lakieru nie pokrywa zwykle równomiernie płytki paznokcia. Zwracaj na to uwagę przy każdej warstwie. 

Nie dbasz o pielęgnację

Podobnie jak w przypadku makijażu, brak odpowiedniej pielęgnacji, może źle wpływać na wygląd naszych paznokci. Jak możesz o nie zadbać? Najważniejsze informacje znajdziesz w naszym filmie:

Zobacz wideo Sposoby na pielęgnację paznokcie i dłoni:

Za szybko aplikujesz kolejne warstwy

Klasyczny manicure składa się aż z czterech warstw. Są to:

  1. baza;
  2. pierwsza warstwa lakieru;
  3. druga warstwa lakieru;
  4. oraz top coat.

W czasie malowania paznokci pamiętaj o tym, by pomiędzy kolejnymi warstwami robić kilkuminutowe przerwy. W tym czasie lakier zasycha i wchłania się w płytkę paznokcia. Dzięki temu manicure jest zazwyczaj bardzo trwały. 

Zapominasz o polerowaniu

Polerowanie to bardzo ważny etap manicure. Lepiej więc nie zapominać o tej czynności. W czasie tego prostego zabiegu usuwasz z paznokci nadmiar sebum. A to z kolei przekłada się na trwałość manicure. Paznokcie należy wypolerować tuż przed nałożeniem bazy. 

Manicure tuż przed snem

Manicure tuż przed snem zazwyczaj kończy się tym, że pościel jest brudna, a z paznokci znika spora ilość lakieru. Warto więc zabrać się za to znacznie wcześniej. Dzięki temu unikniesz takich sytuacji. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: