Piłowanie paznokci. Jakich przyborów używać?
Piłowanie paznokci umożliwi dobrze dobrany pilnik. Do wyboru mamy przybory wykonane z kilku materiałów:
- pilniczki metalowe - najstarsze, ale coraz mniej popularne. Piłowanie paznokci w ich przypadku polega na pocieraniu o opiłki stali szlachetnej na nierdzewnej blaszce
- pilniczki szklane - akcesoria o bardzo dużej wytrzymałości, które nadają się do użytku nawet przez lata. Produkuje się je z hartowanego szkła, które jest traktowane kwasem lub piaskowane, co nadaje ich powierzchni ziarnisty kształt. Co stanowi o ich zaletach? Łatwo się je dezynfekuje i sterylizuje. Piłowanie paznokci nimi nie powoduje ich rozdwajania się
- pilniczki kamienne - są to w rzeczywistości kamienie wytrawione kwasem. Trwałe i bardzo delikatne w działaniu. Piłowanie paznokci tymi pilniczkami także nie doprowadza do rozdwajania się końcówek paznokci
- pilniczki papierowe - tanie i najchętniej kupowane. Bardzo często korzystają z nich manicurzystki. Do piłowania wykorzystuje się warstwę ścierną złożoną z przyklejonych na papierze opiłków. Ważne jest to, żeby były stworzone z odpowiednio twardego materiału, dzięki czemu będą dość trwałe
- pilniczki diamentowe - bardzo trwały pilniczek, gdzie materiał ścierny tworzą diamentowe opiłki
- pilniczki ceramiczne - przydatne wówczas, gdy zastanawiamy się jak piłować paznokcie wrażliwe i poszukujemy odpowiednich akcesoriów. Ceni się to, że są antybakteryjne.
Jaka frezarka do paznokci będzie najlepsza?
Technika piłowania paznokci - ziarnistość pilniczka
Jak powinna wyglądać technika piłowania paznokci? Przede wszystkim trzeba dobrać odpowiednią ziarnistość pilniczka. O tym, jak piłować paznokcie, mogą decydować pilniczki:
- gruboziarniste: o gradacji od 80 do 100. Konieczna jest w ich przypadku bardzo ostrożna technika piłowania paznokci. Mogą służyć przede wszystkim do zdejmowania tipsów z powierzchni paznokcia, ale sprzyjają powstawaniu uszkodzeń
- średnioziarniste: gradacja od 100 do 180. Klasyczne pilniczki do skracania paznokci
- drobnoziarniste: o gradacji od 180 do 400. Służą doskonale do wygładzania płytki paznokcia
- do polerowania: wyrównanie powierzchni i nadanie połysku to ich podstawowe zadania
Technika piłowania paznokcia jest też związana z kształtem pilniczka. Modele proste są najbardziej uniwersalne. Służą do skracania, ale też modelowania i wygładzania paznokci. Dzięki zaokrąglonym pilniczkom poradzimy sobie także ze skórkami.
Zobacz wideo
Sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci. Jak wydłużyć odstęp między wizytami u manikiurzystki?
Schemat piłowania paznokci: jakie kształty możemy im nadać?
Jaki schemat piłowania paznokci wybrać? Dzięki odpowiednio wykonanej pracy możemy sprawić, że przybiorą one różne kształty. Do najpopularniejszych należą paznokcie:
- zaokrąglone
- owalne
- kwadratowe
- w szpic
- migdałowate
Jak piłować paznokcie? Zdjęcie ilustracyjne TanyaLovus/shutterstock.com
Jak piłować paznokcie, żeby uzyskać odpowiedni kształt? Nie ma tutaj jednej metody. W każdym z przypadków schemat piłowania paznokci jest nieco inny. Jak zrobić to modnie?
Jak piłować paznokcie na owal? Wybierz praktyczny kształt
Zanim zajmiemy się tym, jak piłować paznokcie na owal, trzeba podkreślić, że ten kształt jest klasycznym wyborem, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Tak spiłowane paznokcie będą też mniej podatne na złamania. Dlatego poleca się je osobom, które np. muszą wykonywać prace manualne. Jak piłować paznokcie do takiego kształtu? Należy kierować się kształtem opuszek palców. Ostateczny efekt uzyskamy dopiero wtedy, gdy spiłowane paznokcie nieco podrosną.
Zobacz też: Jaka lampa do hybryd sprawdzi się najlepiej? Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?
Jak piłować paznokcie na trumienki? Podpowiadamy
Ten sposób optycznie wyszczupla dłonie i jest bardzo modny. Brakuje tutaj też ostrych krawędzi, co chroni przed uszkodzeniami. Jak piłować paznokcie na trumienki? Należy spiłować płytkę w trójkątny kształt. Zwężenie musi być jedynie nieznaczne. Kolejnym działaniem jest spiłowanie końcówek paznokci na prosto. Nim dzieło będzie skończone, trzeba usunąć ostre krawędzie. Tego typu paznokcie mogą być bardzo ciekawe, ale nie każdej kobiecie pasują. Trudniej jest też utrzymywać je przez długi czas.
Jak zdjąć tipsy, paznokcie żelowe lub manicure hybrydowy?
Jak piłować krótkie paznokcie? Kwadratowy kształt płytki
O tym, jak piłować krótkie paznokcie, decydują dwie rzeczy - estetyka i funkcjonalność. Z tego powodu często podpowiada się spiłowanie ich na kwadratowo. Warto jednak delikatnie zaokrąglić brzegi, co spowoduje, że ostateczny efekt będzie bardziej elegancki.
Zobacz też: Jak wzmocnić paznokcie: domowe sposoby na twarde paznokcie