Zapominasz o tym kroku? Nie dziw się, że twój manicure jest nietrwały

Zdaniem wielu osób piękne i zadbane paznokcie to doskonała wizytówka. Jednak przez pewne powszechne błędy manicure może być nietrwały i prezentować się nieestetycznie. Warto więc je wyeliminować. Drobne zmiany mogą przynieść wiele korzyści!

Mimo że manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością, wiele osób nadal wybiera tradycyjną metodę stylizacji paznokci. Podpowiadamy, jakich błędów należy unikać, by manicure był trwały i przez długi czas prezentował się estetycznie.

Błędy w manicure: Zapominanie o polerowaniu płytki

Wbrew pozorom polerowanie to bardzo ważny etap manicure. Lepiej nie zapominać o tej czynności. W czasie tego prostego zabiegu usuwasz z paznokci nadmiar sebum. A to z kolei przekłada się na trwałość manicure. Paznokcie należy wypolerować tuż przed nałożeniem bazy. Potrzebny do wykonania tego zabiegu sprzęt dostaniesz w większości drogerii stacjonarnych i internetowych.

 

Błędy w manicure: Brak odpowiedniej pielęgnacji

Jeśli chcesz, by twoje paznokcie były w dobrej kondycji, musisz o nie odpowiednio zadbać. O czym należy pamiętać w trakcie pielęgnacji? Dowiesz się z naszego filmu:

Zobacz wideo Sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci:

Błędy w manicure: Zbyt szybkie aplikowanie kolejnych warstw

Pomiędzy kolejnymi warstwami należy robić kilkuminutowe przerwy. W tym czasie lakier zasycha i wchłania się w płytkę paznokcia. Dzięki temu manicure jest zazwyczaj bardzo trwały. Warto wspomnieć, że klasyczny manicure składa się zazwyczaj z czterech warstw. Są to:

  1. Baza pod lakier;
  2. pierwsza warstwa lakieru;
  3. druga warstwa lakieru;
  4. top coat. 

Błędy w manicure: Nakładanie zbyt dużych ilości lakieru

Nakładanie zbyt dużych ilości lakieru nie jest wcale dobre. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Powód? Zbyt duże ilości lakieru nie pokrywają równomiernie płytki paznokcia. Warto więc zwracać na to uwagę przy każdej warstwie.

Błędy w manicure: Manicure tuż przed snem

Wykonujesz manicure wieczorem tuż przed położeniem się do łóżka? Niestety często kończy się to tym, że pościel jest brudna, a z paznokcie znika spora ilość lakieru. Warto więc za manicure zabrać się znacznie wcześniej. Dzięki temu unikniesz tego typu sytuacji. Poznaj także świetne sposoby na szybsze wysuszenie lakieru:

Może cię także zainteresować:

Więcej o: