Takie paznokcie są kiczowate i niemodne. Lepiej więcej ich nie noś! Kojarzą się ze złym gustem

Zadbane dłonie i paznokcie to zdaniem wielu osób wizytówka każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że od lat regularnie pojawiają się nowe trendy dotyczące stylizacji paznokci. Niestety, niektóre z nich powinny jak najszybciej odejść w zapomnienie. Oto paznokcie, które uważane są raczej za kiczowate. Lepiej ich unikać.
Zobacz wideo Jak wydłużyć odstęp między wizytami u kosmetyczki?

Paznokcie potrafią być prawdziwą ozdobą i świetnie uzupełniać nasze codzienne stylizacje. Jednak są pewne rodzaje manicure'u, z których warto zrezygnować. One zwyczajnie nie prezentują się dobrze. 

Kiczowate i niemodne paznokcie: zbyt długie

Długie paznokcie zazwyczaj przyciąga wzrok innych osób i są lubiane przez kobiety. Nie da się bowiem ukryć, że dłonie wyglądają wówczas smuklej. Jednak żadna skrajność nie jest dobra i pewne długości są jednak przesadą. Nie tylko wyglądają kiczowato, lecz także utrudniają codzienne funkcjonowanie. Znaczne przedłużanie paznokci żelem, akrylem lub tipsami jest oczywiście kwestią indywidualnych preferencji, natomiast bardzo często prezentują się one kiczowato. 

 

Kiczowate i niemodne paznokcie: za dużo zdobień

Już od jakiegoś czasu zdobienie paznokcie cyrkoniami cieszy się ogromną popularnością. Oczywiście, taki biżuteryjny manicure może prezentować się zjawiskowo. Jednak w tym przypadku bardzo łatwo o przesadę. Gdy na paznokciach pojawia się zbyt dużo świecidełek czy kolorów, całość prezentuje się bardzo tandetnie. W tym przypadku mniej znaczy więcej.

 

Kiczowate i niemodne paznokcie: french manicure ze zbyt grubą końcówką

Nie ma wątpliwości, że french manicure należy do tego rodzaju stylizacji paznokci, która postrzegana jest jako ponadczasowa. Na przestrzeni lat ten rodzaj zdobienia płytki paznokcia przeszedł jednak sporą metamorfozę. Grube, białe końcówki, które modne były na początku XXI wieku, dziś są absolutnie passe i kojarzą się ze złym gustem. Znacznie lepszą opcją jest postawienie na nowoczesną wersję french'a z cieńszą końcówką, która prezentuje się stylowo, elegancko i z klasą.

 
Więcej o: