Paznokcie na święta - z przymrużeniem oka i na poważnie

Paznokcie na święta to kropka nad i, i miły gest w swoją stronę. W tym roku marzy Ci się szalona płytka, a może jak zwykle wybierzesz klasykę? Sprawdź, co jest teraz modne i jak dobrać wzór do stylizacji.

Paznokcie na święta i sylwestra - kiedy jest najlepsza pora? 

Paznokcie to nasza wizytówka, ładne i zadbane dłonie skutecznie poprawiają też humor. Kiedy zrobić paznokcie na święta i sylwestra tak, aby ładna płytka towarzyszyła nam aż do Nowego Roku? Wszystko zależy od metody, domowy lakier nawet na żelu nie utrzyma się dłużej niż tydzień. Okres przydatności hybrydy oraz jej pochodnych to mniej więcej dwa tygodnie. Dla zabieganych dobrym rozwiązaniem będzie naturalna odżywka, która wybaczy każde niedociągnięcie lub zwykła polerka. 

Kartki świąteczne można w łatwy sposób wykonać samodzielnie. Zdjęcie ilustracyjneKartki na Boże Narodzenie ręcznie robione: jak zrobić?

Pomysł na świąteczne paznokcie - co mówią trendy? 

Święta z założenia to czas radości i chociaż w praktyce bywa różnie, to nikt nie może zabronić fantastycznie bajkowej płytki. Szukasz pomysłów na świąteczne paznokcie, które wywołają uśmiech na twarzy? Sprawdź najlepsze patenty z Instagrama. 

  • kolorowe choinki - na jasnej bazie malujemy kilka gałązek i przy pomocy cyrkonii imitujemy bombki. 
 
  • kreskówkowy mix - świątecznej atmosfery nie musimy brać na poważnie, postaci z kreskówki to może być właśnie to, co poprawi nam humor. Ten wzór może nie jest prosty, ale warto spróbować lub odpowiednio wcześnie zarezerwować wizytę w salonie
  • śnieżna kraina - ten wzór pozwala na niedoskonałości, białe śnieżynki można nakleić lub pomalować rozbielonym lakierem. Warto trochę uwagi poświęcić na szczegóły, ale bez zbędnej presji. Pomysł na świąteczne paznokcie nie musi być idealny, ważne, że będzie w naszym stylu. 
 
Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Paznokcie sylwestrowe i świąteczne - ukłon w stronę klasyki

Tradycyjna płytka oznacza trzy kolory: czerwień, blady róż oraz od niedawna kolor czarny. Jak do tej tradycyjnej bazy dodać nutkę współczesności? Poniżej kilka pomysłów na paznokcie sylwestrowe i świąteczne na poważnie. 

  • french z motywem delikatnej gwiazdki 
 
  • czerwień pełna połysku 
 
  • odczarowana czerń 
 

Dekoracje kominka na Boże Narodzenia. Zdjęcie ilustracyjneDekoracje kominka na Boże Narodzenie: jak świątecznie przyozdobić kominek?

Paznokcie sylwestrowe - czy idealny wzór istnieje?

Zdecydowanie tak, wystarczy tylko odpowiednio dobrać wzór na płytce do kreacji. Im bardziej minimalistyczna stylizacja, tym bardziej możemy zaszaleć z paznokciami. Poniżej kilka pomysłów na paznokcie sylwestrowe do jeansów i topu

 
 
 

Minimalistyczna opcja do sukienki 

 
 

Zobacz też: Prezenty dla pracowników na święta: czym może obdarować pracodawca?

Więcej o: