Oto modny kolor paznokci, dzięki któremu dłonie będą wyglądały młodziej

Jak przekonują manikiurzyści, ten kolor lakieru do paznokci, sprawia, że nasze dłonie nabierają nieco bardziej młodzieńczego wyrazu. Co więcej, pasuje do każdej karnacji i nigdy nie wychodzi z mody.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Mówi się, że to właśnie dłonie zdradzają nasz prawdziwy wiek. Wraz z upływem lat, nasza skóra na dłoniach staje się cieńsza i bardziej wiotka, pojawiają się na niej przebarwienia i zmarszczki. Na szczęście istnieją łatwe sposoby, dzięki którym nasze dłonie zyskają nieco bardziej młodzieńczego wyglądu.

Zobacz wideo

Ten lakier do paznokci sprawi, że dłonie będą wyglądać młodziej

Wbrew pozorom nie mamy tutaj na myśli zabiegów medycyny estetycznej. Jednym z tanich a naprawdę skutecznych sposobów na optyczne odmłodzenie dłoni jest... dobranie odpowiedniego koloru lakieru do paznokci.

Jak przekonują manikiurzyści, chcąc nadać dłoniom młodzieńczego wyrazu, powinniśmy malować paznokcie na czerwony kolor, lekko wpadający w pomarańcz. Jak przekonują, odwraca on uwagę od skaz i przebarwień powstałych na skórze, a wyrazisty kolor skupia na sobie całą uwagę. Głęboki odcień czerwieni nadaje ponadto skórze zdrowego kolorytu, lekko ją rozjaśniając.

Co więcej, to jeden z najbardziej klasycznych kolorów w manicure, który nigdy nie wychodzi z mody, a ponadto pasuje do każdej karnacji. 

Więcej o: