To hit 2022 roku. Kiedyś mało kto decydował się na taki manicure

Piękne i zadbane paznokcie to nasza doskonała wizytówka. Nie dziwi więc fakt, że zależy nam na tym, by zawsze prezentowały się one nienagannie. Jaki manicure będzie modny w 2022 roku? Oto kilka ciekawych propozycji na nadchodzące miesiące.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Paznokcie i dłonie zimą - jak o nie zadbać?

Zaczynamy od propozycji, która jeszcze jakiś czas temu wzbudzała spore kontrowersje. Niektórzy twierdzili, że takie paznokcie wyglądają jak "pokryte korektorem". Mowa oczywiście o białych paznokciach, które będą bardzo modne w tym roku. 

Modne paznokcie 2022 - biały manicure

Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku osób, które cenią minimalizm. Musimy jednak pamiętać, że biel często bywa bezlitosna i widać na niej każdą smugę. Proces malowania paznokci warto więc poprzedzić nałożeniem na nie sprawdzonej bazy.

Modne paznokcie 2022 - matowy manicure

Popularny w 2022 roku będzie także manicure o matowym wykończeniu. Aby osiągnąć ten efekt, szukajcie specjalnych lakierów do paznokci o matowym wykończeniu. Jeśli chodzi o kolory, rezygnujemy z ciepłych na rzecz tych zimnych

 

Modne paznokcie 2022 - Very Peri

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć koloru roku, który niedawno został wybrany przez Pantone Color Institute. Przypomnijmy, że firma ta od ponad 20 lat wyznacza kolorystyczne trendy w świecie mody. Kolorem roku 2022 jest Very Peri, czyli niebieski z fioletowo-czerwonymi akcentami. Paznokcie w takiej kolorystyce z pewnością zachwycą wiele osób w nadchodzących miesiącach. 

 

Trwały manicure - o czym należy pamiętać?

Mimo że hybrydy w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością, wiele osób nadal decyduje się na tradycyjny manicure. Co zrobić, aby był trwały i prezentował się nienagannie? Oto kilka przydatnych wskazówek. 

  • Klasyczny manicure składa się zazwyczaj z czterech warstw. Są to: baza pod lakier, pierwsza warstwa lakieru, druga warstwa lakieru, top coat.
  • Wykonując manicure warto uzbroić się w cierpliwość. Pośpiech może niestety zepsuć efekt końcowy. Dlatego też pomiędzy kolejnymi warstwami rób kilkuminutowe przerwy.
  • Nakładanie zbyt dużych ilości lakieru nie jest wskazane. Jeśli tak zrobisz, możesz nie pokryć równomiernie płytki paznokcia.

Może cię także zainteresować:

Spędziła u boku Hefnera w jego rezydencji przez kilka lat. Teraz wyznała przerażającą rzecz Spędziła u boku Hefnera kilka lat. Teraz wyznała przerażającą rzecz

Więcej o: