Przetrzyj paznokcie pastą do zębów. Trik, dzięki któremu pozbędziesz się częstego problemu

Co się stanie, jeśli przetrzesz paznokcie pastą do zębów? Wiele osób będzie zaskoczonych, gdyż ten obecny w każdej łazience produkt ma także inne zastosowanie, niż tylko mycie zębów. Przyjdzie nam z pomocą w przypadku problemu, który bardzo często pojawia się na naszych paznokciach.

Więcej porad i trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie?

Najczęstszą przyczyną żółknięcia paznokci jest nakładanie ciemnych lakierów bez wcześniejszego zastosowania bazy na płytkę. Dzieje się tak szczególnie w przypadku tych czerwonych, fioletowych i czarnych, gdyż pigmenty wnikają w płytkę paznokcia pozostawiając ślady, których sam zmywacz nie jest w stanie usunąć. Żółte paznokcie są także efektem ubocznym palenia, a im dłużej trwa nałóg, tym bardziej widoczne jest to na dłoniach. Może to być również sygnał chorobowy - jeśli masz jakiekolwiek podejrzenie co do tego, najlepiej udać się do lekarza specjalisty. Jeśli natomiast zażółcenia spowodowane są lakierem, czy np. obieraniem pomarańczy, można zastosować domowe triki na wybielenie paznokci.

Suche i popękane pięty? Oto niezawodny sposób na gładkie stopy. Pomoże produkt za grosze (zdjęcie ilustracyjne)Włóż stopy do miski z ciepłym mlekiem. Efekt jak po wyjściu z salonu kosmetycznego

Nietypowe zastosowanie pasty do zębów. Przetrzyj nią paznokcie i ciesz się efektem

Jedną z najprostszych metod na usunięcie zażółceń z płytki paznokci jest użycie klasycznej, białej pasty do zębów. Wystarczy nałożyć odrobinę pasty na każdy paznokieć i wmasować ją opuszkami palców przez około dwie minuty. Jeśli są mocno pożółkłe, można użyć szczoteczki. Na koniec zmyj dokładnie pastę i zaaplikuj na dłonie oraz paznokcie krem, który nawilży i odżywi skórę. 

To jednak nie jedyny domowy sposób, dzięki któremu pozbędziesz się nieestetycznych zażółceń na paznokciach. Z pomocą przyjdzie także sok z cytryny, który znany jest ze swoich naturalnych właściwości wybielających. W tym celu wystarczy przekroić cytrynę na pół i natrzeć paznokcie przez kilka minut. Po należy dokładnie umyć dłonie i zastosować krem. Inną opcją będzie zastosowanie pasty (2 łyżki sody i 1 łyżka wody utlenionej) z sody oczyszczonej. Taką mieszankę nakładamy na paznokcie i zostawiamy na około 3-5 minut, a po upływie tego czasu wcieramy ją opuszkiem palca lub szczoteczką. Na koniec dokładnie spłukujemy i oczywiście kremujemy dłonie. Ostatnim sposobem jest natomiast użycie klasycznego szarego mydła. Trochę szarego mydła wystarczy rozpuść w niewielkiej ilości ciepłej wody i zanurzyć paznokcie. Po kilku minutach można je wyszczotkować, a na koniec umyć i zaaplikować krem.

pranieCzy trzeba prać nowe ubrania? Konsekwencje mogą zaskoczyć

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: