Konturowanie paznokci. Genialny trik, który je optycznie wydłuży i wysmukli palce

Po konturowaniu twarzy, włosów, czy dekoltu, przyszedł czas na... konturowanie paznokci. Oto trik, który sprawi, że nawet krótka i spiłowana płytka paznokcia wyda się dłuższa, a palce smuklejsze. Efekt cię zachwyci.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Konturowanie paznokci to jeden z najnowszych i najsilniejszych trendów beauty w sezonie 2022. Na czym polega? Tak jak i słynne konturowanie twarzy i włosów ma za zadanie optyczne wyszczuplenie, z tym że tym razem dotyczy naszych palców i paznokci.

Zobacz wideo

Jak konturować paznokcie?

Manicure jest na tyle łatwy, że z powodzeniem wykonamy go o własnych siłach. Potrzebujemy do tego: lakieru bazowego w naturalnym odcieniu, top coat'u oraz lakieru o ciemniejszej barwie.

Pierwszym krokiem jest pomalowanie paznokci bezbarwną odżywką lub lakierem w naturalnym kolorze - to właśnie on będzie stanowił bazę naszego manicure. Następnie ciemnym lakierem malujemy środkową część paznokcia, wykonując pionową linię, tak by boki paznokcia pozostały niepomalowane. Całość utrwalamy top coat'em i voila - gotowe.

Ciemny lakier nałożony tylko na środkową część paznokcia sprawi, że wydadzą się one znacznie dłuższe, a nasze palce i dłonie - smuklejsze. To genialny trik, zwłaszcza dla osób, które narzekają na krótkie, łamliwe czy szerokie paznokcie.

 

pielęgnacja skóry Zabiegi odmładzające na twarz, które wykonasz w domu

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: