Paznokcie na komunię 2022 - różowy marmur, stokrotki, biżuteryjne zdobienia

Paznokcie na komunię 2022 to ważny element dekoracyjny. Zastanawiasz się, jak dobrać manicure do tak wyjątkowej okazji i co mówią aktualne trendy? Sprawdź z nami przegląd najlepszych propozycji z social mediów.
Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Paznokcie na komunię - komunijny look book 

Komunijny manicure dokładnie tak jak sukienka, czy damski garnitur powinien pasować do okoliczności. Kolorystyka zamyka się raczej w jasnych kolorach od bieli po pudrowy róż. Część rodziców pewnie zastanawia się, czy pomalowane paznokcie na komunię dla dziecka to dobry pomysł? I jak wybrać idealny wzór dla mamy? Odpowiedzi na wszystkie palące pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Paznokcie na komunię dla dziecka - naturalnie i skromnie 

Komunijne pokazy mody to już tylko wspomnienie z lat 90., aktualnie w większości parafii obowiązują identyczne, skromne alby. Ta sama zasada dotyczy dodatków, paznokcie na komunię dla dziecka nie mogą przypominać manicure'u dla dorosłych. Płytka powinna być w miarę krótka bez widocznego koloru. W drodze wyjątku sprawdzi się naturalna odżywka. A co mówi komunijny dress code jeśli chodzi o paznokcie na komunię dla mamy i zgromadzonych gości? 

Paznokcie na komunię 2022 - trendy. Wszechstronna delikatność 

Paznokcie na komunię dla mamy nie muszą być nudne i chociaż ostre kolory lepiej zachować na inną okazję to delikatna płytka nie musi oznaczać tylko tradycyjnego frencha. Które wzory i kolory są aktualnie na topie? Trendy jeśli chodzi o paznokcie na komunię 2022, przedstawiają się następująco: 

  • Nude z pastelowym akcentem, idealna propozycja na kilka okazji. Tak pomalowane płytka sprawdzi się zarówno na komunię, spontaniczną wycieczkę, jak i do pracy. Wzór z delikatną falą nie jest trudny i z powodzeniem można go wykonać także w domowym zaciszu. 
 
  • Metaliczny róż to dominujący motyw, który ładnie zagra w kontraście do delikatnych tkanin, na przykład lnianej sukienki w kolorze gołębim. Po rodzinnej uroczystości metaliczny róż idealnie odnajdzie się w też w miejskich, casualowych trendach, na przykład do białego T-shirtu i jeansów. 
 
  • Motyw kwiatowy wpisuje się w wiosenne klimaty. Przy pomocy trzech bazowych kolorów można wykonać ten wzór samodzielnie. Wesołe stokrotki odnajdą się też na wakacjach lub innej rodzinnej okazji. 
 
 
  • French z biżuteryjnym zdobieniem, tradycyjna propozycja dla tych, którzy oprócz komunii w tym samym miesiącu otrzymali zaproszenie także na wesele lub chrzest. Ten elegancki ponadczasowy wzór pasuje do każdej okazji. 
 
  • Różowy marmur, czyli wiodący trend tego roku nie tylko delikatnie podkreśli kształt płytki, ale też cieszy formą. Wzór zdecydowanie nie musi pojawić się na każdym paznokciu.  
 

Zobacz też: Takie paznokcie są kiczowate i niemodne. Lepiej więcej ich nie noś! Kojarzą się ze złym gustem

Więcej o: