Paznokcie baby boomer to hit sezonu, w którym się zakochasz. Jak przygotować najgorętszy manicure 2022?

Warto dowiedzieć się, czym są paznokcie baby boomer. Ten popularny styl sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i od święta. To idealne dopełnienie wyglądu, a dzięki starannemu wykonaniu można cieszyć nim oko przez długi czas. Sprawdź, o czym należy pamiętać, aby przygotować piękne pazurki!

Wiele kobiet marzy o pięknych, zadbanych paznokciach. Niektórym zależy, by rzucały się w oczy a innym, by tylko delikatnie cieszyły oko obserwatora swoimi zdobieniami. Baby boomer należy do tych delikatnych metod manicure. Od kilku sezonów pozostaje w modzie i jest pożądana przez wielu ludzi, bo dobrze prezentuje się zarówno na romantycznej randce, jak i na imprezie weselnej. Z powodzeniem sprawdza się nie tylko na długich, ale też na krótkich paznokciach. Kuszące jest też to, że nie jest wcale zbyt trudna do wykonania! 

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie zimą?

Paznokcie baby boomer. Co to jest?

Baby boomer to nic innego, niż manicure w stylu ombre, uznawany za nowoczesną, ulepszoną formę frencha. W zdobieniach tego rodzaju biały kolor (przy opuszkach) przechodzi delikatnie w róż lub beż (te barwy najlepiej sprawdzą się jako baza paznokci). Odważne osoby stosują też odcienie neonowe. Baby boomer może zostać wykonany w połysku i macie. Wielu ludzi decyduje się na ten uniwersalny styl, który pasuje do wszystkiego.

Jak najlepiej zrobić baby boomer? Najważniejsze prawidłowe przygotowanie paznokci

Do wykonania każdego manicure hybrydowego należy w pierwszej kolejności odpowiednio przygotować paznokcie. Usunięcie skórek, nadanie im odpowiedniego kształtu, zmatowienie i odtłuszczenie płytki — od tego warto zacząć tę przygodę. Kolejnym krokiem jest nałożenie kolorowej bazy na całą płytkę i utwardzenie jej w lampie UV lub LED przez około 5 sekund. Warto wykorzystać do tego dwie warstwy produktu. Później należy zaaplikować na krawędziach pierwszą warstwę białego lakieru (hybrydowego). Licząc od wolnego brzegu, powinien zająć około 35-40 procent płytki. Teraz pora na cieniowanie! W tym celu warto użyć specjalnej gąbeczki. Za jej pomocą trzeba zblendować przejście między kolorami na paznokciu (mniej więcej w jego połowie) i utwardzić go w lampie. Kolejnym krokiem jest ponowne nałożenie lakieru nieco bliżej krawędzi, zblendowanie gąbeczką i  utwardzenie. Za trzecim razem biały lakier powinien zostać nałożony jedynie na sam brzeg. Po ostatnim cieniowaniu wystarczy standardowo zakończyć stylizację warstwą top coatu, utwardzeniem w lampie i wtarciem oliwki w skórki.

Więcej o: