Paznokcie baby boomer. Jak wykonać najmodniejszy manicure sezonu? Prosty trik na piękne zdobienie

Paznokcie baby boomer to hit, który wkradł się do naszego kraju i od kilku sezonów nie daje o sobie zapomnieć. Dowiedz się, jak samodzielnie przygotować manicure, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Okazuje się, że to nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać!

Piękne i zadbane paznokcie to marzenie wielu osób na całym świecie. Niektórzy są w stanie zostawiać w salonach manicure małe fortuny, jeśli to tylko miałoby pomóc im w osiągnięciu wymarzonego efektu. Baby boomer to delikatny manicure, który nadaje się zarówno na co dzień, jak i na spotkania biznesowe, czy wesele przyjaciółki. Jego uniwersalność sprawia, że już od kilku sezonów podbija nasze serca. Okazuje się, że samodzielne wykonanie manicure w stylu baby boomer nie jest wcale trudne. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, zaopatrzyć się w niezbędne produkty i trochę poćwiczyć.

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Co to jest baby boomer na paznokciach? Wyjaśniamy, jak wygląda

Baby boomer to manicure hybrydowy w stylu ombre, który od jakiegoś czasu uznawany jest za nowoczesną odmianę od lat popularnego french manicure. W tego rodzaju zdobieniach biały kolor (bliżej opuszka palca) przechodzi delikatnie w inny, najczęściej różowy lub beżowy, które to barwy stanowią bazę. Niektóre osoby wykorzystują też inne kolory, w zależności od preferencji wizualnych. Można wykonać go zarówno w połysku, jak i w macie. Ważne, by podczas przechodzenia jednego koloru w drugi nie było widać wyraźnej linii. Kluczem do sukcesu jest osiągnięcie efektu rozmycia.

Paznokcie baby boomer. Jak je zrobić?

Żeby prawidłowo wykonać manicure hybrydowy, w pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia.

  1. Usuń skórki, spiłuj paznokcie do odpowiedniego kształtu, postaraj się zmatowić płytkę i nałóż primer.
  2. Nałóż pierwszą warstwę bazy w wybranym kolorze i utwardź ją w lampie UV lub LED.
  3. Powtórz proces i ponownie utwardź lakier.
  4. Nałóż pierwszą warstwę białego, hybrydowego lakieru, który powinien zająć około 40% płytki, licząc od wolnego brzegu.
  5. Cieniuj biel za pomocą specjalnie przystosowanej do tego gąbeczki (zrezygnuj z zamienników typu gąbka do naczyń). Blendować należy mniej więcej w połowie paznokcia, tam, gdzie jeszcze widać przejście między kolorami. Utwardź w lampie.
  6. Ponownie nałóż biały lakier, ale tym razem już nieco bliżej krawędzi, ponownie cieniuj i utwardź.
  7. W ostatnim kroku biel zastosuj tylko przy samym brzegu paznokcia, a po uzyskaniu pięknego efektu rozmycia i utwardzeniu dzieła w lampie standardowo zabezpiecz dzieło top coatem i oliwką wtartą w skórki. 
Więcej o: