Aura nails, czyli manicure odzwierciedlający energię. To hit wśród gwiazd. Jak przygotować zdobienie?

Zbliża się luty, a więc najlepszy czas, by przygotować ładne paznokcie na walentynki. W ostatnim czasie coraz większym rozgłosem cieszy się zdobienie aura nails. Nosi je nawet piosenkarka Dua Lipa. Jak go wykonać?

Nowy rok to czas kolejnych trendów modowych i urodowych, które podbijają Internet. Od jakiegoś czasu coraz większą popularność zyskują paznokcie w stylu aura nails. Zdobienie odnosi się do indywidualnego pola energetycznego otaczającego każdego człowieka. Jak samodzielnie zrobić takie paznokcie?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie zimą?

Sposób na ładne paznokcie. Aura nails mają podobno wpływać na energię

Przygotowanie paznokci aura nails nie jest trudne. Środek płytki powinien wypełniać jaśniejszy odcień, który ciemnieje, rozchodząc się na zewnątrz. Przed rozpoczęciem zdobienia należy przygotować trzy kolory — jeden bazowy i dwa, które mają odzwierciedlać naszą aurę. Dobór barw powinien być w pełni indywidualny.

  1. Nadaj płytce paznokcia kształt (dobrze sprawdzą się migdałki), wypoleruj ją i przetrzyj odtłuszczaczem.
  2. Nałóż na paznokcie bazę i utwardź ją w lampie.
  3. Nałóż dwie warstwy koloru bazowego i każdą z nich utwardź w lampie.
  4. Nanieś kroplę lakieru na środek płytki, delikatnie rozetrzyj granice przy pomocy pędzelka lub patyczka kosmetycznego i utwardź paznokcie w lampie. Powtarzaj czynność do uzyskania efektu stopniowego przechodzenia barw.
  5. Nanieś top, utwardź go i przetrzyj paznokcie cleanerem.
 

Już nie paznokcie Hailey Bieber. Nowy trend, na który zdecydowała się nawet Dua Lipa

W ostatnim sezonie dużą popularnością cieszyły się glazed donut nails, które w mediach społecznościowych pokazywała Hailey Bieber. W tym roku powoli tracą na popularności właśnie na rzecz aura nails. Na nowy typ zdobienia zdecydowała się ostatnio piosenkarka Dua Lipa. W jej przypadku użyto dwóch kolorów — różu i szarości. Zarówno Dua Lipa, jak i Hailey Bieber słyną z wyznaczania modowych trendów, którymi inspiruje się wiele kobiet na całym świecie.

Tydzień temu efekty zdobienia w stylu aura nails na paznokciach Dui Lipy opublikowała za pośrednictwem portalu Instagram stylistka paznokci, Michelle Humphrey. 

 
Więcej o: