Kiedyś uznawane za nudne, teraz takie paznokcie to hit wiosny 2023. Nie wszyscy będą zachwyceni

Wiele osób poszukuje obecnie inspiracji na wiosenny manicure. Jakie kolory będą szczególnie modne? Oto kilka propozycji na wiosnę 2023. To m.in. bardzo popularne w tym roku paznokcie baby boomer.

Piękne i zadbane paznokcie to doskonała wizytówka. Nie dziwi więc fakt, że zależy nam na tym, by zawsze prezentowały się nienagannie. Jaki manicure będzie modny w najbliższym czasie? Oto kilka ciekawych propozycji.

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie?

Baby boomer - paznokcie na wiosnę 2023

Baby boomer to manicure w stylu ombre. Często uznawany za nowoczesną wersję frencha. Jest bardzo minimalistyczny i doskonale wpisuje się w estetykę "clean girl". Śmiało można stwierdzić, że jeszcze kilka sezonów temu taka stylizacja mogłaby być uznana po prostu za nudną. W tym przypadku biały kolor (przy opuszkach) przechodzi delikatnie zazwyczaj w róż lub beż. Wykonanie takiej stylizacji może być początkowo dosyć trudne. Dlatego też, jeśli marzy nam się taki manicure na wiosnę, warto skorzystać z usług profesjonalisty. 

 

Baby boomer krok po kroku

Po usunięciu skórek nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu i odtłuszczeniu płytki nakładamy kolorową bazę i utwarzamy ją w lampie UV lub LED. Następnie:

  • Należy zaaplikować na krawędziach pierwszą warstwę białego lakieru (hybrydowego). Powinien on zająć około 35-40 procent płytki.
  • Teraz pora na cieniowanie! W tym celu warto użyć specjalnej gąbeczki. Za jej pomocą trzeba zblendować przejście między kolorami na paznokciu (mniej więcej w jego połowie) i utwardzić go w lampie.
  • Kolejnym krokiem jest ponowne nałożenie lakieru nieco bliżej krawędzi, zblendowanie gąbeczką i utwardzenie.
  • Za trzecim razem biały lakier powinien zostać nałożony jedynie na sam brzeg.
  • Po ostatnim cieniowaniu wystarczy standardowo zakończyć stylizację warstwą top coatu, utwardzeniem w lampie i wtarciem oliwki w skórki.
 

Paznokcie jasne 2023

Kolejna modna propozycja na wiosnę to lip gloss nails. Taka stylizacja od razu kojarzy się z błyszczykiem na ustach. W przeciwieństwie do baby boomer tego typu manicure nie wymaga wiele czasu i pracy. Poradzą sobie z nim nawet osoby bez zaawansowanych umiejętności. Po usunięciu skórek i nadaniu kształtu płytce nałóż bazę. Następnie pomaluj paznokcie na wybrany kolor. Ważne, by był jasny i subtelny. Jeżeli to dla ciebie za mało, wybierz lakier z delikatnymi drobinkami. Zabezpiecz paznokcie dwiema warstwami błyszczącego top coatu.

 

Paznokcie 2023 - jak zrobić trwały manicure?

Mimo że hybrydy w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością, wiele osób nadal decyduje się na tradycyjny manicure. Co zrobić, aby był trwały i prezentował się nienagannie? Oto kilka przydatnych wskazówek. Klasyczny manicure składa się zazwyczaj z czterech warstw. Są to: baza pod lakier, pierwsza warstwa lakieru, druga warstwa lakieru, top coat. Wykonując manicure warto uzbroić się w cierpliwość. Pośpiech może niestety zepsuć efekt końcowy. Dlatego też pomiędzy kolejnymi warstwami rób kilkuminutowe przerwy. Nakładanie zbyt dużych ilości lakieru nie jest wskazane. Jeśli tak zrobisz, możesz nie pokryć równomiernie płytki paznokcia.

Więcej o: