Utwardzacz do paznokci - jak mieć piękne paznokcie latem i nie tylko?

Utwardzacz do paznokci jako idealne rozwiązanie dla pań o kruchych i łamliwych paznokciach? Zdecydowanie tak. Sprawdź, jakie są jego rodzaje i który będzie najlepszy dla Ciebie.

Utwardzacz do paznokci - po co w ogóle go używać?

Utwardzacz do paznokci to kosmetyk, który może się przydać wielu paniom, które marzą o pięknych, długich paznokciach. Jednakże z uwagi na ich łamliwość, nie mogą sobie na nie pozwolić. Można go w zasadzie stosować na kilka sposobów. Idealnie nadaje się do wykorzystania pod lakier do paznokci jako baza. Wtedy na łamliwych czy miękkich paznokciach lakier dłużej pozostaje. Może też być używany jako samodzielny produkt. Wówczas wzmacnia płytkę paznokcia i lekko ją nabłyszcza. Chroni ją i zapobiega pęknięciom czy rozdwajaniu. Może też utrwalać czy utwardzać lakier.

Utwardzacz do lakieru czy naturalne metody dbania o paznokcie?

Można stosować jedno i drugie lub wybrać jedną z metod. Oczywiście naturalne metody jak najbardziej są polecane. Wtedy utwardzacz do lakieru będzie wspomagał, a płytka będzie odnawiana od wewnątrz, czyli tak, jak jest najlepiej i najzdrowiej. Na łamliwość pomaga bardzo dobrze witamina A, która zawarta jest w owocach koloru pomarańczowego i czerwonego. Podobnie będzie z warzywami. Warto więc jeść np. pomarańcze, pomidory, czy marchew. Kolejną pozytywnie działającą witaminą jest witamina C. Dzięki poprawie mikrokrążenia wspomaga regenerację. Dużo można jej znaleźć np. w cytrusach, pietruszce, czy dzikiej róży. Niezastąpione będą też witaminy z grupy B, które wzmocnią płytkę. Chodzi tutaj głównie o biotynę. Również witamina E wspomoże nasze paznokcie, a znaleźć ją można w olejach.

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Utwardzacz do lakieru do paznokci - jak wybrać?

Wszystko zależy od tego, jaki mamy cel. Można bowiem wybrać utwardzacz, który nadaje się jako baza pod lakier lub na lakier. Niektóre mają za zadanie odżywić płytkę paznokcia, a inne wzmocnić sam lakier i powinny być na niego nakładane, gdy ten już wyschnie. Są jednak również produkty, które używa się do wzmocnienia hybryd. Można też kupić lakiery do paznokci, które mają w składzie utwardzacz. Dlatego rozważając, który utwardzacz do lakieru do paznokci wybrać, trzeba zastanowić się, jaki efekt chce się osiągnąć. Na rynku znajdziemy bowiem bardzo szeroki wachlarz produktów tego rodzaju.

Lakier utwardzający do paznokci - czy warto go używać?

Wszystko zależy od tego, jakie mamy paznokcie i co chcemy osiągnąć. Jeśli zależy nam na tym, żeby wzmocnić paznokcie, to oprócz niego warto działać kompleksowo. Dlatego dobrze jest wzbogacić dietę o składniki, które wpływają na stan płytki paznokcia. Jeśli zaś chcemy wzmocnić nie tylko płytkę, ale też samą warstwę lakieru czy hybrydę, aby dłużej była na paznokciu, to lakier utwardzający do paznokci świetnie się sprawdzi.

Gdzie można kupić utwardzacze do lakieru do paznokci?

Właściwie wszędzie są one dostępne. Z łatwością można znaleźć szeroką ofertę w popularnych, ale i w mniejszych, drogeriach. Często dostępne są też w dużych marketach na działach z kosmetykami. Poza tym bez problemu utwardzacze do lakieru do paznokci można znaleźć na portalach zakupowych w internecie. Często wtedy można też je nabyć po lepszej, promocyjnej cenie.

Lakiery utwardzające do paznokci - jakie można znaleźć najpopularniejsze i najbardziej polecane firmy?

Aktualnie oferta kosmetyków jest spora. Dostępna jest spora lista producentów, którzy produkują utwardzacze, bazy pod lakier itp. I tak lakiery utwardzające do paznokci można nabyć m.in. od:

  • Sally Hansen
  • Eveline
  • Sache
  • Rimmel
  • Semilac
  • Neonail.

Zobacz też: Jakie paznokcie do niebieskiej sukienki? 12 pomysłów w odcieniach baby blue

Więcej o: