Najmodniejsze paznokcie na październik 2023? Czas na nowy trend! Teraz jest szał na "kintsugi nails"

Eleganckie paznokcie na jesień wcale nie muszą być nudne i stonowane. Wraz z odejściem lata pożegnałyśmy neonowe lakiery i owocowe wzory, które ustąpiły miejsca równie efektownemu zdobieniu: kintsugi. Nietypowa stylizacja ze złotymi akcentami będzie królować w tym sezonie.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Sztuka kintsugi nazywana jest też kintsukuro. Narodziła się w XVI wieku w Japonii. Szogun Yoshimasa Ashikaga zbił swoje ulubione naczynie do podawania herbaty i kazał je naprawić. Rozbite fragmenty zostały ze sobą na nowo połączone za pomocą metalowych zacisków. Później technika została udoskonalona i pęknięcia ozdabiano sproszkowanym złotem albo srebrem.

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie zimą?

Modne paznokcie: jesień 2023. Kintsugi nails

Kintsugi dotarło także do branży beauty i odniosło sukces na całym świecie. Orientalne akcenty szybko wpasowały się w gusta pań i obecnie to jedna z najmodniejszych metod stylizacji.

Manicure przypomina pęknięcia, które ktoś ozdobił złotym wzorem. Kolor bazowy może być naturalny, zbliżony do odcienia płytki, np. beżowy albo jasnoróżowy. Wypełnienia po pęknięciach mogą mieć nieco ciemniejszy kolor, a linie przypominające żyłki najlepiej namalować cienkim pędzelkiem.

 

Paznokcie jesienne: kolory. Postaw na oryginalne zdobienie

Kintsugi nails mają przypominać potłuczony wyrób ceramiczny. Piękno tkwi w technice i subtelności. Całość wygląda jak prawdziwe dzieło sztuki na paznokciach. Jeśli nie boisz się szaleć z kolorami, możesz urozmaicić stylizację i połączyć kilka lakierów. Każdą niedoskonałość łatwo naprawić, bo wystarczy namalować pędzelkiem kolejne pęknięcie.

 

Fenomen paznokci kintsugi polega też na łatwym wykonaniu. Bez problemu zrobi go każda z nas w domu. Nawet jeśli nie masz cienkiego pędzelka do rysowania charakterystycznych cienkich linii, możesz użyć wykałaczki albo szpilki. Efekt końcowy naprawdę robi wrażenie.

Więcej o: