Malujesz tak swoje paznokcie? Uważaj! Możesz wizualnie postarzyć swoje dłonie

Mówi się, że fryzura i makijaż mogą wizualnie dodawać lub odejmować lat. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że podobnie jest z paznokciami. Otóż niektóre kolory lakierów mogą sprawiać, że dłonie będą wyglądały na starsze niż są w rzeczywisości. Tych odcieni lepiej unikaj!

Więcej o paznokciach znajdziesz na Gazeta.pl

Zdaniem wielu osób, dłonie są wizytówką danej osoby. Dla kobiet odpowiednio wystylizowane paznokcie są również często nieodłącznym elementem codziennych stylizacji. Wybierając kolor swojego manicure'u warto mieć na uwadze, że podobnie jak w przypadku kolorów ubrań czy włosów, które wpływają na nasz wygląd, odcienie paznokci również mogą sprawiać, że dłonie prezentują się lepiej lub gorzej. Oczywiście wiele zależy od karnacji, długości paznokci oraz ich kształtu. Na jakie kolory powinny zatem jesienią uważać kobiety o słowiańskim typie urody?

Zobacz wideo Najszybszy na świecie makijaż Sandry Kubickiej. "Wizażyści płaczą, gdy to widzą"

Kolory paznokci, które mogą postarzać dłonie: Zimny fiolet

Nieodpowiednio dobrany odcień fioletu do koloru skóry potrafi uwydatnić żyłki oraz zmarszczki, optycznie dodając dłoniom lat. Ciemniejsze fiolety mogą podkreślać przebarwienia na skórze dłoni, a jasne, lawendowe odcienie, o zimnych, niebieskich tonach sprawiają, że skóra o jasnej karnacji wygląda sino. Korzystniejszym i bardziej komplementującym jasną skórę wyborem będą ciepłe odcienie fioletu.

Kolory paznokci, które mogą postarzać dłonie: Jaskrawe żółcie i zielenie

Żółcie, pomarańcze i zielenie o intensywnym, jaskrawym tonie mocno kontrastują z jasną karnacją, co nie zawsze korzystnie wpływa na wygląd dłoni. Warto mieć też na uwadze, że tego typu odcienie lakierów do paznokci mogą podkreślać suchość skóry dłoni. Jesienią znacznie lepszą opcją będą przygaszone odcienie, jak np. modny w ostatnim czasie oliwkowy.

Kolory paznokci, które mogą postarzać dłonie: Metaliczne

Lakiery do paznokci o metalicznym wykończeniu postrzegane są przez wiele osób jako krzykliwe i mniej eleganckie. Co więcej, metaliczne kolory mogą wizualnie postarzać dłonie, podkreślając ich niedoskonałości. Jeśli lubisz błysk, postaw raczej na modne w ostatnim czasie "Glazed Donut Nails".

Więcej o: