Kiedyś hit, teraz synonim kiczu. Lepiej unikaj takich paznokci jesienią 2023

Jakie stylizacje paznokci będą modne w najbliższym czasie? A czego zdecydowanie lepiej unikać? Oto kilka wskazówek i pomysłów na jesień 2023. W niektórych przypadkach możecie być zaskoczeni.

Jeszcze kilka lat temu wiele osób marzyło o ekstremalnie długich paznokciach. Przez długi czas był to jeden z najbardziej wyrazistych trendów w manicure. I mimo że takie stylizacje nie były najwygodniejsze, wiele osób decydowało się na takie rozwiązanie. 

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie?

Paznokcie na jesień 2023. Kiedyś hit, teraz synonim kiczu

Mamy jednak dobrą wiadomość dla tych, którzy nie przepadali za tego typu paznokciami. Teraz modne jest coś zupełnie innego. Od jakiegoś czasu możemy zauważyć, że bardzo popularne są krótkie paznokcie. Taki manicure jest oczywiście wyjątkowo wygodny. Poza tym przy odpowiedniej stylizacji może być bardzo stylowy i elegancki.

Paznokcie na jesień 2023 - modne kolory

W tym sezonie unikamy także krzykliwych zdobień i kolorów. Stawiamy raczej na prostotę i minimalizm. Ciekawą propozycją są kawowe paznokcie w różnych odcieniach brązu. Taki manicure będzie pasował do wielu jesiennych stylizacji. - Jesienią ciemniejsze kolory mają swój czas na zabłyśnięcie. Myślę, że w tym roku zobaczymy wiele bogatych odcieni brązu. Widzę wiele trendów w odcieniach karmelu, toffi, czekolady i kremu. Zasadniczo to klimat kawowy - powiedziała w rozmowie z brytyjskim Glamour stylistka paznokci Jess White.

 

Paznokcie na jesień 2023 

French manicure to bezpieczna propozycja na różne okazje, która pasuje do różnych stylizacji. Teraz powraca w nieco odmienionej wersji. Zamiast białego koloru na końcówkach paznokci możemy zaszaleć z kolorami. Wystarczy baza w kolorze zbliżonym do naturalnego i pastelowe kolory na końcówkach. 

Więcej o: