Zafunduj swoim włosom prawdziwy detox - sprawdź, jak zawarte w wodzie metale mogą wpływać na ich kondycję!

Chcąc zadbać o zjawiskowy wygląd i dobrą kondycję naszych włosów, często sięgamy po profesjonalne produkty, które pomogą nam chronić ich kolor, wygładzić lub zregenerować pasma przeciążone zabiegami stylizacyjnym. Nie każda z nas jednak wie, że na stan naszych włosów - szczególnie tych, które zostały poddane koloryzacji - wpływa także woda, a właściwie znajdujące się w niej metale. Jak prawidłowo oczyścić z nich włosy, by stały się piękne, miękkie i miały zdrowy wygląd?

Od czego zależy koncentracja metali we włosach?

Nawet najczystsza woda w domu lub salonie fryzjerskim zawiera cząsteczki metali, np. miedzi. Podczas każdego mycia włosów przenikają one do włókien, niszcząc pasma i wpływając negatywnie na efekt koloryzacji. Koncentracja metali we włosach jest w dużej mierze uzależniona od ich porowatości, czyli stopnia rozchylenia łusek włosa. Jest to cecha wskazująca, jak bardzo pasma podatne są na zniszczenia. Im bardziej porowate włosy, tym bardziej akumulują one metale. Nadmiar cząsteczek ma ogromne znaczenie dla kondycji pasm – stają się suche, pozbawione blasku, zniszczone. Co więcej, metale mogą stanowić przyczynę powstawania nierówności w kolorze farbowanych włosów, nawet jeżeli wydają się one zdrowe. Dzieje się tak, ponieważ podczas dekoloryzacji czy farbowania metal wchodzi w interakcję z oksydantami, destabilizując cały proces. Włosy po koloryzacji mają największą skłonność do wchłaniania metali, przez co kolor blaknie, pasma tracą połysk, a na blond włosach pojawiają się żółte refleksy.

Jak oczyścić włosy z metali i zadbać o ich kondycję?

Pracując nad poszukiwaniem odpowiedzi w tym zakresie, eksperci z laboratorium L'Oréal Professionnel Paris badali wpływ metali na kondycję włosów. Efekty dały im podstawę do stworzenia innowacyjnej technologii, która skutecznie neutralizuje cząsteczki metali i zapobiega ich osadzaniu się we włóknach włosów. A wszystko dzięki glikoaminie, czyli małej molekule, która wnika do wnętrza włókien włosów, oczyszczając je z nagromadzonych metali. Glikoamina to główny składnik produktów linii Metal Detox od L'Oréal Professionnel Paris, która powstały z myślą o potrzebach włosów zniszczonych i pozbawionych głębi koloru, a przede wszystkim – narażonych na działanie zawartych w wodzie metali. W skład profesjonalnej linii wchodzą spray, szampon i maska, będąc podstawą trzyetapowej pielęgnacji włosów w salonie fryzjerskim. Produkty skutecznie neutralizują metale, oczyszczają włosy i zapobiegają ponownemu wchłanianiu.

Domowa pielęgnacja jak w salonie fryzjerskim

Obecnie profesjonalne kosmetyki Metal Detox są dostępne dla każdej z nas i bez przeszkód możemy po nie sięgnąć, chcąc zadbać o profesjonalną pielęgnację. Szampon i maska doskonale podtrzymują efekty kuracji z salonu fryzjerskiego, chroniąc kolor i poprawiając kondycję włosów. Produkty z serii Metal Detox zmniejszają ryzyko zniszczenia włosów podczas koloryzacji aż o 87 proc., pozwalając na ochronę głębokiego koloru. Nawet podczas częstego rozjaśniania włosów jest możliwe usunięcie z ich włókien niepożądanych żółtych tonów, dzięki czemu można uzyskać piękny, chłodny odcień. L'Oréal Professionnel Paris nie tylko koncentruje swoje działania na uzyskaniu efektów pięknych włosów u swoich klientek. Produkty z linii mają nowe, designerskie opakowania, wykonane z plastiku pozyskanego do 100 proc. z recyklingu. Wybierając je, masz więc okazję zadbać nie tylko o swoje włosy, lecz także przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Oczyszczanie włosów z zawartych w wodzie metali, rutyna pielęgnacyjna oparta na zabiegach wspierających kondycję włosów i unikanie najpopularniejszych błędów związanych z myciem kosmyków mogą korzystnie wpłynąć na zachowanie trwałości efektów uzyskanych w salonie – tym bardziej że profesjonalne kosmetyki, takie jak linia Metal Detox, są na wyciągnięcie ręki!

Weź udział w dyskusji:
Zafunduj swoim włosom prawdziwy detox - sprawdź, jak zawarte w wodzie metale mogą wpływać na ich kondycję!
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl