Imprezowe fryzury - podpowiadamy, jak je wystylizować, aby nie zniszczyć włosów

Specjalne okazje wymagają wyjątkowej oprawy. Strój i makijaż muszą być dopasowane do wydarzenia, a fryzura trwała i wytrzymała. Odważna, oryginalna stylizacja włosów to doskonałe dopełnienie niecodziennych imprezowych strojów. Jednak jak stworzyć zjawiskową fryzurę bez szkody dla włosów? Wystarczą odpowiednie kosmetyki i dobry sprzęt do stylizacji.

Modelowanie za pomocą past i gum do włosów

Do domowej stylizacji włosów na specjalne okazje, czy to podczas trwającego okresu przyjęć halloweenowych, czy zbliżających się świąt lub karnawału, przydadzą się kosmetyki do zadań specjalnych. Niezwykle skutecznym rozwiązaniem są pasty i gumy do włosów, które mają właściwości nie tylko modelujące, lecz także utrwalające. W przeciwieństwie do lakieru do włosów nie usztywniają one ani nie sklejają włosów i wyglądają bardzo naturalnie. Pasty i gumy stosuje się na suche pasma – już niewielka ilość preparatu wystarczy, aby wymodelować fryzurę. Sprawdzą się zarówno na krótkich, jak i długich włosach, ujarzmiając niesforne kosmyki. Preparaty idealnie wygładzają pasma i są praktycznie niewidoczne na włosach.

Jak stworzyć zjawiskową fryzurę za pomocą pasty lub gumy? Preparaty można stosować zarówno na całe włosy, jak i na wybrane pasma, zaczesując do tyłu lub podkreślając loki i fale. Jednak należy pamiętać, aby świadomie wybierać kosmetyki, najlepiej bez sztucznych składników. Jednym z nich są parabeny, które mają za zadanie przedłużyć trwałość produktu, a które to niestety działają szkodliwie na włosy. Również silikony bardzo często spotykane są w kosmetykach stylizacyjnych. Dzięki nim pasma stają się idealnie gładkie, błyszczące i miękkie – jednak i w tym wypadku pozory mylą. Otulając włosy niewidoczną warstwą, bardzo je obciążają i wysuszają, co w dłuższej perspektywie negatywnie wpływa na stan pasm.

Doczepiane włosy – zjawiskowa stylizacja na imprezę

Różnego rodzaju party to świetna okazja, aby poeksperymentować z odważnymi fryzurami. Jednym z dobrych pomysłów są doczepiane pasma. Sprawdzą się zarówno na tych średniej długości, jak i długich włosach. Do wyboru jest kilka technik przedłużania – mikroringi, metoda kanapkowa i keratynowe przedłużanie na zgrzew. Dzięki doczepom fryzura zyska na objętości oraz oczywiście długości. Można przedłużyć włosy aż o 60 cm, a efekt utrzymuje się nawet kilka miesięcy. Impreza tematyczna lub przebierana to dobra okazja na tego typu odważne kroki w stylizacji fryzury – z długich włosów można stworzyć piękne fale czy loki lub maksymalnie wygładzić pasma, wcielając się w dowolną postać.

Nie warto jednak samodzielnie zakładać doczepów, ponieważ możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego i uszkodzić naturalne włosy. Lepiej wybrać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, gdzie cały zabieg przeprowadzi doświadczony stylista. W domu można spróbować samodzielnie doczepiać włosy na klipsy (clip in), nie tylko w kolorze zbliżonym do naturalnego, lecz także tworząc fantazyjne kolorowe fryzury. Włosy zielone, różowe, niebieskie, żółte? Na specjalne okazje można zaszaleć!

Proste czy kręcone włosy? Postaw na profesjonalną prostownicę parową!

Włosy idealnie proste, falowane, kręcone… Sposobów na piękną stylizację jest mnóstwo. Do modelowania każdej fryzury, nawet na trudnych do ułożenia włosach, warto wykorzystać wszechstronną prostownicę. Jest to urządzenie używane na co dzień przez kobiety, ale przy okazji imprez można postawić na zupełnie nowy, nietypowy look, np. „pajęczą sieć" z małych warkoczyków czy ostry tapir z mocno skręconych włosów. W pierwszym przypadku należy maksymalnie wygładzić pasma, zapobiegając puszeniu się włosów. Jakie urządzenie warto wybrać? Z układaniem dowolnej fryzury doskonale poradzi sobie prostownica parowa, która pozwala na bezpieczną stylizację włosów za pomocą działania pary wodnej. Jedną z propozycji jest innowacyjna prostownica parowa Barbie x SteamPod 3.0 od renomowanego producenta L'Oréal Professionnel Paris.

Dlaczego jest to najlepszy wybór? Zaawansowana technologia parowa pozwala na skuteczną i trwałą stylizację w 2 razy krótszym czasie* – nawet w pośpiechu stworzymy zjawiskową fryzurę na imprezę. Prostownicy używamy jednak nie tylko przy okazji większych wydarzeń, lecz także na co dzień, dlatego warto zadbać o bezpieczną stylizację. Wysoka temperatura pary wodnej pielęgnuje włosy, nie zabierając z nich wilgoci. Pasma nie puszą się nawet podczas dużej wilgotności powietrza i niesprzyjającej jesiennej pogody. Efektem są miękkie, błyszczące, idealnie wygładzone lub podkręcone włosy. Prostownica parowa Barbie x SteamPod 3.0 również może stanowić inspirację na stylizację włosów czy przebranie na przyjęcie tematyczne – oczywiście jako lalka Barbie z fryzurą o niesamowitej objętości. Do designerskiego sprzętu dołączone jest także specjalne etui do transportu, dzięki czemu możemy ją zabrać ze sobą na imprezę i gdziekolwiek chcemy, tak by stylizować się razem z przyjaciółkami.

*Test instrumentalny, w porównaniu do urządzenia SteamPod 3.0 bez zastosowania pary wodnej i grzebienia.

Weź udział w dyskusji:
Imprezowe fryzury - podpowiadamy, jak je wystylizować, aby nie zniszczyć włosów
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl