Jak dobrać sukienkę do figury?

Dobrze dobrana sukienka może być jednym z najwygodniejszych elementów damskiej garderoby. Nic nie uwiera w okolicy brzucha, wiosną i latem zyskuje się upragnioną przewiewność, a do tego ogromne możliwości stylizacyjne. Zależnie od modelu butów czy odzieży wierzchniej, ta sama sukienka może nabrać eleganckiego lub codziennego charakteru. Dowiedz się, jak dobrać sukienkę do figury, by czuć się pewnie i wygodnie!

Sukienka dla figury jabłko – na co zwracać uwagę?

Figurę typu jabłko charakteryzuje większy obwód brzucha od obwodu biustu, długie nogi i niewielka pupa. Odpowiedni strój pomoże wyważyć całość sylwetki, a także przykuć uwagę w kierunku zgrabnych łydek oraz ud. Ważne zatem, by sukienka dla figury jabłko odsłaniała nogi; najlepiej sprawdza się zwykle długość przed kolano. Kobiety chcące optycznie powiększyć biust, powinny zdecydować się na modele z dekoltem w kształcie litery V lub okrągły. Z kolei panie, którym zależy na zyskaniu jak najwięcej luzu w okolicy brzucha, niech zwrócą swoją uwagę w kierunku sukienek zwężanych pod biustem. Duży wybór modeli odpowiednich zarówno dla figury jabłko, jak i wielu innych sylwetek, znajdziesz na stronie https://www.51015kids.eu/kobieta/ubrania/sukienki.

Sukienka dla figury gruszki – jaka powinna być?

Figura typu gruszka odznacza się szerokimi biodrami, kształtnymi udami, płaskim brzuchem, wąską talią oraz linią ramion i niewielkim biustem. Chcąc wprowadzić do niej nieco balansu, najlepiej wybierać ubrania, które dodadzą górnej części sylwetki trochę objętości. Sukienka dla figury gruszki poszerzy optycznie ramiona okrągłym lub kwadratowym dekoltem, a także tym w kształcie szerokiej litery V. Chcąc podkreślić talię i odwrócić uwagę od bioder, warto wybierać mocno rozkloszowane modele.

Sukienka dla figury klepsydra – jak ją dobrać?

Figura typu klepsydra to niemalże identyczna szerokość linii ramion oraz bioder, a także wąska talia. Taką sylwetkę tworzy duży biust, krągłe biodra i uda oraz spore wcięcie w pasie. Klepsydrom pasuje zdecydowana większość fasonów, w tym sukienki dopasowane do figury, takie jak ołówkowe czy syreny. Świetnie sprawdzają się również modele w kształcie litery A oraz kopertowe, idealnie podkreślające talię. Zastanawiając się nad wyborem dekoltu, warto skupić się na karo, kopertowym, okrągłym, prostokątnym oraz w kształcie litery V.

Sukienka dla figury kielich – czego unikać, na co się zdecydować?

Figura typu kielich wyróżnia się dużym biustem oraz szerokimi ramionami, dla których przeciwwagą są wąskie biodra i niewielkie wcięcie w talii, a także długie nogi. Sukienka dobrze dopasowana do takiej figury będzie miała za zadania przede wszystkim zaznaczyć linię talii. Efekt ten można uzyskać, wybierając mocno rozkloszowane modele, które dodadzą biodrom objętości. Optymalną długością będzie ta przed kolano, odsłoni bowiem zgrabne nogi. Z kolei dekolt w kształcie litery V podkreśli biust i jeszcze bardziej pogłębi wcięcie w talii.

Weź udział w dyskusji:
Jak dobrać sukienkę do figury?
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl